nu a ejaculat in mine, sunt gravida???

02-11-2009
mariatuc
Nu este medic/terapeut
mariatuc
buna ziua. spuneti-mi va rog urgent daca e posibil sa fi ramas insarcinata. sunt speriata. am folosit la primul contact sexual din seara trecuta prezervativ, apoi prietenul meu s-a spalat si din nou am facut dragoste, cu prezervativ, dar el spune k nu s-a mai terminat. am scos prezervativul si am continuat fara pana aproape sa se termine, dar ne-am oprit si nu a ejaculat in mine, ci in afara.. mentionez k nu iau anticonceptionale. este posibil sa fi ramas insarcinata?? am citit k si barbatii secreta un lichid in timpul actului kre ar contine spermatozoizi. asa este??? e posibil din lichidul acela sa sew fi scurs niste spermatozoizi????va rog raspundeti-mi cat mai repede cu putinta. sunt foarte foarte speriata.nu stiu ce sa fac, sa iau postinor 2? daca ma aleg doar cu niste reactii adverse k am mai luat unul anul acesta.va multumesc mult pt timpul acordat citirii mesajului meu.
1 comentarii
0
02-11-2009, ora 10:45
drweather
Identitate neconfirmată
drweather
Da, secreta un lichid care teoretic nu contine spermatozoizi, dar daca ii gaseste pe drum ii ia la vale.Deci daca au ramas fiinte pe canal de la ejaculatul anterior atunci picatura posibil sa ii fi dus cu ea la tine in vagin.Mai ales daca el nu a urinat dupa primul act
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.