noduli mamari fibromatosi

04-05-2009
andreeadeiac
Nu este medic/terapeut
andreeadeiac
Buna seara tuturor, am fost diagnosticata cu nodul mamar de natura fibromatoasa si mi s-a spus ca singura posibilitate de "tratament" este interventia chirurgicala. Nu mi s-au dat prea multe detalii despre ei: doar ca sunt de natura hormonala. Adica? O a doua intrebare este: nu exista un alt tip de tratament? Nu exista pastile sau ceva unguente pentru ameliorarea lor? Si chiar nu se poate trai cu ei? Diametrul celui pe care il posed este de 3 - 3.5 cm. Va multumesc pentru ajutor.
2 comentarii
0
05-05-2009, ora 19:03
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Buna
Daca medicul a zis ca trebuie scos cred ca asa trebuie sa faci este mai bine sa nu ai surprize mai tarziu.
Mai poti merge si la alti doctori, vezi ce spune, dar sa stii ca nu este de glumit cu asa ceva.Multa sanatate.
0
31-10-2010, ora 15:16
mmariana
Nu este medic/terapeut
mmariana
buna ziua tuturor ma nu mesc musatoiu mariana si am 28 ani. din iunie sunt plecate din tara adica sunt in anglia la munca si aici am depistat un nodul la sanul stang, la inceput a fost un pic mai micut dar acum sa marit un pic. am fost aici de 3 ori la control dar nu mi sa dat absolut nici un tratament doar ca a treia oara mi sa luat proba din acest nodul. mare lucru nu stiu pentru ca nu am inteles in totalitate explicatiile sanitare in engleza. ce sfat imi dati?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.