pe burta, sub piele are foarte multi noduli

28-05-2009
raalluu
Nu este medic/terapeut
raalluu
Buna ziua. Am o problema cu sotul meu care in ultimii 5 ani s-a ingrasat destul de tare si a facut si burta. A tinut la un moment dat un regim dat de o doctorita dar fara rezultate. Problema e ca pe burta, sub piele are foarte multi noduli. Sunt acestia periculosi? As dori o parere avizata ca sa stim ce este de facut. Multumesc anticipat.
4 comentarii
0
28-05-2009, ora 11:14
deaoprea
Nu este medic/terapeut
deaoprea
Buna ziua,
Am si eu o intrebare: mi-au aparut niste noduli (cred), niste galme, sub piele, inghinal. Acum fac tratament cu tetraciclina unguent. Va rog sa-mi spuneti daca e bun acest tratament si din ce cauza imi apar acesti noduli.
Multumesc
0
28-05-2009, ora 11:59
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga raalluu, mergi cu sotul la medic, s-ar putea sa nu fie grav dar daca e ceva?
Trebuie sa mearga din timp, orice boala se tratreaza mai bine din timp.
E valabil si pentru Deaoprea.
Sanatate tuturor! Si mult curaj!
0
21-06-2009, ora 19:34
daniela28
Nu este medic/terapeut
daniela28
Buna Raalluu si sotul meu are multi noduli sub piele, cam de 5-6 ani a facut si el burta si are nodulii pe burta are unul pe picior sus si mai are vreo 3 pe mana care sunt mari in volum, au crescut in 5 ani cam cat un sambure de caisa.Problema este ca nu vrea la medic, au fost momente cand il dureau, ma mult nodulii de pe burta care ma ingrijoreaza cel mai mult.Am auzit ca si de la o boala reumatismala pot fi cauzati.Nu stiu daca nu poate fi cumva ceva din familie pentru ca tatal lui si 2 frati la fel au burta si au si ei exact la fel noduli sub piele.Eu duc munca de lamurire cu el de mult pentru a merge la doctor, nu am reusit dar nu ma las.Daca puteti mergeti la medic, asa veti stii sigur ce este si ce aveti de facut in contiuare.Multa sanatate.
0
20-07-2009, ora 10:13
Bodobog
Nu este medic/terapeut
Bodobog
Buna Ziua, am si eu un nodul pe coapsa, burta, 5 pe spate si 1 la cot am fost la doctor, am facut analize de sange, am fost palpat (metionez ca au si membrii familiei). Doctorul mi-a zis ca sarputea sa fie lipoame si sa stau linisitit atata timp cat nu sunt in zona inghinala, subbrat, san sau gat. Insa totusi mi-a dat trimitere la chirurgie sa scot unu cel de la picior care are 1-2 cm, nustiu ce sa fac ai mie traiesc de o viata cu acestea, mie frica sa nui starnesc. Mai stiti cumva alte metode de depistare a consistentei acestora inafara de chirurgie si punctie, una care sa nu prezinte riscuri?????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: