mi-a aparut pe marginea labiei superioare o umflatura

05-06-2008
akima
Nu este medic/terapeut
akima
de aproximativ 3 zile mi-a aparut pe marginea labiei superioare o umflatura..nu este dureroasa, nu supureaza, nu are o culoare diferita de piele, nu stiu ce poate fi..va rog sa ma ajutati. multumesc
5 comentarii
0
05-06-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Cel mai probabil este o bartholinita, pentru care este preferabil sa faceti tratament (mai rar se vindeca singura).

P.S: Labie superioara nu am intalnit. Avem asa: labia mare dreapta, labia mica dreapta, labia mica stanga si labia mare stanga.
0
28-03-2009, ora 23:48
cataok
Nu este medic/terapeut
cataok
Buna ziua in urma cu 1 an mi-au aparut niste ganglioni pe brati si pe spate asta sa intamplat de cand m-am ingrasat pentru ca inainte aveam 70kg si de 1 an am facut 90kg ma dor doar daca apas pe ei sa fie din cauza ca am luat in greutate astept raspunsul dumneavoastra multumesc
0
13-09-2009, ora 00:52
kandra
Nu este medic/terapeut
kandra
Si.din ce cauza se produc acesti mici noduli? Nu au nici culoare, nu surpureaza, sunt de marimea unui bob mai mic de mazare, si foarte putin durerosi la atingere...
Multumesc.
0
13-07-2010, ora 18:56
coco 40
Nu este medic/terapeut
coco 40
Buna ziua,
In urma cu o saptamana am facut injectii intramusculare cu ketonal, si dupa terminare am facut noduli fesieri, cu durere si roseata, imi ardea zona aceea, mi-am pus gheata si am luat 7 zile de augmentin, acum s-au retras nu mai este zona rosie dar mai ii simt la pipait, se vor retrage de tot, care a fost oare cauza pentru care sau produs, exista tratament pentru ca iei sa nu mai fie, sau se retrag in timp, este prima data cand fac asa ceva, am mai facut injectii intramusculare dar nu am avut nicio problema.
0
28-01-2018, ora 23:03
Aniukin
Nu este medic/terapeut
Aniukin
Buna seara, am și eu o întrebare...De 10 zile mi-a apărut o umflatura (ca o bobita de poama)pe labia mare dreapta in partea de jos specific ca am făcut un ecograf ce a arătat ca nu e glanda Bartholin. In urma ecografiilor sa scris ca sunt 2 forme una papilogena de 1.42*1.27 și alta de form. Lichida 1.3*1.0 situate alături. Alte explicații nu am primit, fiind in așteptare de o luna ca sa vadă dacă progresează.(după o săptămâna a devenit mai mică dar oricum este nu am dureri sau alte incomoditati, doar ca la pipăit simt umfalatura care nu se vede. Va rog poate cineva să-mi spună ce este și dacă e grav ? Mulțumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.