noduli la san...ajutor!

01-06-2012
deyutza04
Nu este medic/terapeut
deyutza04
buna.incep cu inceputul ca va puteti da seama despre ce e vorba, , la varsta de17 ani asta era acm 2 ani.am descoperit ca am 2 noduli la sanul stang.erau mari si f durerosi si au crescut f repede.la opinia medicului ma-m operat pt a vedea de ce natura sunt, pt buletinul histopatologic.Mi-a sp ca sunt formatiuni nodulare cu leziuni de fibroadeom peri si intracanalicular mici focare de metaplazie apocrinà.crede-am ca am scapat de ei dar...nu a fost asa dupa jumate de an de la opratie.mi-am facut o ecografie si aveam 5 la sanul stang si 1 la sanul drept.medicul mi-a sp ca nu exista medicamente pt a dispàrea noduli, doar daca as face un copil mi-ar trec probabil.dupa mai 6 luni mi-am facut alta ecografie imi iesise unul in plus la sanul stang deci erau 6 si acel 1 ramasese..mentionez ca de la mn din familie o avut o matusa, cativa noduli dar ei i-au trecut repede...mi-am inceput viata sexuala.si specific ca noduli prima data mi.au iesit cand iubitu meu era plecat din tara.si cred ca asta ar avea o legatura.dar in continuare ii am si sunt f durerosi!nush ce sa fac deoarece sunt in italia.VA ROG SPUNETI-MI CE SE FAC, SAU CAUZA NODULILOR.va multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.