am dureri mari la sani... nodul sau altceva?

30-07-2008
iris22
Nu este medic/terapeut
iris22
Am 22 de ani iar de anul trecut am dureri tot timpul in zona sanilor.Mai mult la sanul stang.Am fost la doctor si mi s a dat trimitere la ginecologie spunandu-mi-se ca este vorba de mastodimie sau asa ceva.Eu le am spus ca durerea nu este doar inainte sau dupa perioada menstruatiei ci persista tot timpul dar.Este posibil sa am vreun nodul?Am facut si o ecografie abdominala unde mi s a spus printre altele ca am anexita la ovarul stang.Poate fii aceasta cauza durerilor la san?Astept raspuns.Va multumesc anticipat.Iris
3 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Din cate stiu eu anexita nu are treaba cu sanul.Ce spui tu am avut si eu tot cam pe la varsta ta.Am avut ca tratament un unguent pe baza de hormoni.Iris ai o viata sexuala regulata?Pt ca ce spui tu e o dereglare hormonala, daca zici ca nu se evidentiaza noduli.
0
01-08-2008, ora 00:00
iris22
Nu este medic/terapeut
iris22
Buna Morena.In primul rand iti multumesc pentru raspuns.In al doilea rand, in ceea ce priveste viata sexuala, nu am inceput o inca.Asa ca, in conditiile date, mai poate fii vorba de o dereglare hormonala?Tin sa mentionez faptul ca uneori am dureri doar daca pun mana putin sau ma loveste cineva din greseala.Nu stiu daca se evidentiaza nodulii sau nu pentru ca cel putin nu sunt palpabili.Multumesc inca o data Morena si sa ai o zi frumoasa.Iris
0
04-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Poate fii vb si in cazul asta de dereglare hormonala!Eu cun o fata de 25 de ani care a mers la medic cam cu aceleasi probleme si a sfatuit-o sa-si inceapa viata sexuala.A inceput-o si problemele i-au disparut.Nu spun ca e valabil si in cazul tau!Ci doar ca se poate si asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Noduli la sân - cât sunt de periculoși și la ce să te aștepți
  • Nodul dureros la sân
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •