nodul ovalar san stang

12-11-2015
roxanamihaela
Nu este medic/terapeut
roxanamihaela
Buna ziua acu 4 zile am descoperit in urma unui ecograf ca am un nodul ovalar la sanul stang cu structura glandulo-adipoaza, prezinta la limita dintre cadranele externe para-areolar, hipoecogen de 3/1, 4 cm, cu perete propriu, omogen, posibil fibro-adenom cu o incizura pe conturul anterior. Va rog ajutati-ma sa inteleg mai bine ce e, doamna de la ecograf mia zis sa nu ma sperii si k nu necesita operare imediata si sa repet ecografia la 6 luni, iar domnul doctor ginecolog mia zis sa nu mai stau sa merg de urgenta sa ma operez, credeti-ma k sunt foarte speriata si nu stiu ce decizie sa iau.cat de grav este si daca pote avea unele consecinte mai grave toata problema dak astept 6 luni??? Mentionez ca am 25 d3 ani si un copil de 2 ani si 2 luni alaptandul aproape 5 luni
2 comentarii
0
12-11-2015, ora 21:42
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Nu va ingrijorati, medicul imagistic v-a sfatuit corect.Datele ecografice sant destul de clare spre a nu cere investigatii suplimentare.
0
13-01-2021, ora 18:41
rory
Nu este medic/terapeut
rory
Cred că la Întrebarea ta trebuia să-ți răspundă un medic avizat, ONCOLOG, NICIDECUM pediatru!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.