nodul la san

04-12-2008
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
astazi dimineta palpandu-mi sanul am descoperit ceva ca un nodul putin dureros.poate sa fie un nodul adevarat sau poate fi si o chestie hormonala?
11 comentarii
1
04-12-2008, ora 10:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Asa cum spuneti, poate fi un nodul "adevarat" sau o chestie hormonala. Pentru orice formatiune recent descoperita la autopalparea sanului, este foarte recomandabil sa mergeti la doctorul dv sa va vada. El va decide daca este nevoie de vreo investigatie sau nu.
0
04-12-2008, ora 13:29
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
daca ar trebui sa nu mai trec pe la medicul de familie, primul pas ar fi o mamagrafie?
0
04-12-2008, ora 13:38
claudet
Nu este medic/terapeut
claudet
la medicul meu de fam mai mult ma stresez.stai o jumatate de zi si mai rau te inbolnavesti mai ales daca intri si o gasesti intr-o pasa proasta pe doftoreasa
.de aceea am facut si un echo abdominal total cam scump...95ron tot de capul meu pt a vedea daca nu exista chisturi pe ovare.
0
10-12-2008, ora 17:36
lyanageorgescu
Identitate neconfirmată
lyanageorgescu
Va inteleg retinerile si nu vreau sa comentez. Va sugerez un consult la un cabinet ginecologic; daca nu aveti biletul de trimitere de la medicul de familie, puteti plati consultatia la un cabinet particular sau la o policlinica/ centru de diagnostic. Oricum trebuie un consult medical.
0
12-03-2010, ora 16:42
ruxy89
Nu este medic/terapeut
ruxy89
buna ziua am 21 de ani si am si eu o mica problema la un san si sunt speriata ca nu stiu ce sa fac acum 2 zile mia apaut sub sanul drept un nodul care este si tare si ma doare foarte tare si in locul unde este nodulul este rosu, mama mia spus k nu este nimic grav ca poate fi o infectie am fost la farmacie mia dat ketona, ampicilina si fenilbutazona pt el akm nu stiu daca imi va trece tin sa mentin ca ma doare ffff tare.la medic inca nu am fost pentru ca am mai citit pe site-uri ca ar putea fi infectie.poate un medic sa ma ajute si pe mn in aceasta problema va multumesc frumos pentru ajutor si astept un raspuns.
0
16-07-2012, ora 18:39
AlinaR91
Nu este medic/terapeut
AlinaR91
De cateva zile, la sanul drept in jurul mamelonului, simt o durere mai ales la palpare, mamelonul mentionez ca s-a inrosit si ca atunci cand palpez simt de parca as avea o piatra in san, banuiesc ca e nodul, iar la doctor momentan nu ma pot duce,..ceva recomandari ?
1
16-07-2012, ora 21:36
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
da: fa in asa fel incat sa ajungi la medicul de familie. problemele medicale nu se rezolva pe internet, din pacate...
0
16-07-2012, ora 21:39
AlinaR91
Nu este medic/terapeut
AlinaR91
m-as duce daca as fi fost in tara si cu siguranta primul lucru pe care il voi face atunci cand voi ajunge, ideea era de ceva sfaturi ce as fi putut face pt a reduce din durere...
0
16-07-2012, ora 21:41
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
exista medicamente care se pot da fara prescriptie, de la farmacie. antiinflamatoare usoare, antialgice, etc. paracetamol e cel mai esential lucru...
0
16-07-2012, ora 21:42
AlinaR91
Nu este medic/terapeut
AlinaR91
aha, am inteles, multumesc mult !
0
16-07-2012, ora 22:30
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
cu placere !

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sânii
  • Auto-examinarea sânilor
  • Metode de ridicare a sanilor fara operatie
  • Estetica sânilor
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Mastectomia preventivă
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  •