nodul la axila

18-11-2009
ramo_napop@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ramo_napop@yahoo.com
buna
ma confrut cu problema destul de delicata, si anume: din cauza transpiratiei excesive am folosit un deodorant impotriva transpiratiei si anume maxim.am folosit acest deodorant doar de 3 ori deoarece am fost multumita de rezultate adica nu mai transpiram deloc.Dupa cateva zile de la utilizare, inainte de menstruatie am observat la ambele axile niste noduli de diferite marimi.Am asteptat sa mi treaca menstruatia sperand ca o sa scap de acesti noduli dar nu s a intamplat asa, adica nu in totalitate.La axila stanga nodul a inceput sa se inflameze, sa devina dureros si rosiatic, ceilalti noduli s au micsorat ramanand inca unul mic si rosu la axila dreapta.De 2 zile folosesc baneocin in speranta ca o sa dispara.Va rog sa ma ajutati, si sa mi spuneti din ce cauza mi s au facut acesti noduli si ce ar trebui sa fac.V multumesc
1 comentarii
0
18-11-2009, ora 18:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultaţi medicul dermatolog!
Sunteţi suspectă de Hidrosadenită ( HIDROSADENÍTĂ s.f. Inflamaţie a glandelor sudoripare, de obicei a celor de la subsuoară, care evoluează sub forma unor abcese adânci. - Din fr. hidrosadénite. Sursa: DEX 98).

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.