nodul inghinal dureros

14-05-2009
gabi77
Nu este medic/terapeut
gabi77
De cateva zile am o umflatura dureroasa in zona inghinala (pubiana). Mentionez ca de aproximativ 2-3 luni am simtit-o cand ma spalam insa era de dimensiunea unui bob de orez si era nedureros insa acum a crescut mult, e tare la atingere si a devenit durerosa zona respectiva. (labia dreapta aproape de intrarea in vagin). Nu stiu daca are vreo legatura insa cam tot de vreo 2-3 luni am avut si niste tulburari de ciclu (intarzieri sau ciclu la 22 de zile), plus niste dureri foarte mari de burta in perioada ovulatiei. Am fost la un ecograf insa nu a aparut nimic suspect. totul parea normal. E adevarat ca la momentul respectiv nodulul era mic si nedureros si nu i-am spus medicului de el insa acum ma gandesc ca poate are vreo legatura.!
3 comentarii
0
14-05-2009, ora 10:28
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
este bine sa reveniti la medic, pe acest forum nu prea au timp sa intre medicii.
cu cat mai repede cu atat mai bine, orice ar fi trebuie luat din pripa. Nu va speriati, dar mergeti la medic.
Multa sanatate
0
14-05-2009, ora 14:51
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
Mergi la medic cat mai repede, e posibil sa fie un ganglion, un medic hematolog de preferinta.
Sanatate multa!
0
14-05-2009, ora 15:22
gabi77
Nu este medic/terapeut
gabi77
Daca nu-mi trece in trei zile...sigur ma duc la medic. Am mai "studiat" problema pe net si semana fie cu un furuncul, fie mai degraba cu o inflamare a glandelor Bartholin. Am pus ichtiol deocamdata.desi nu stiu daca e bine. Rau...ma gandesc ca n-o sa faca, cel mult nu-mi trece! Ideea e ca imi apare acel "bob" sub piele si pe labia stanga insa inca nu doare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul în zona genitală - cauze, diagnostic, tratament
  •