De vreo 2 zile simt ca am ceva in gat, ca un nod

15-06-2011
daly55
Nu este medic/terapeut
daly55
Buna seara!De vreo 2 zile simt ca am ceva in gat, ca un nod si nu imi da voie sa respir sau sa inghit.Se poate sa aiba vreo legatura cu vreo dereglare a glandei tiroida?Mentionez ca pana acum 2 ani aveam 50-55 kg, am slabit brusc, iar de 2 ani nu mai pot sa depasesc 47-48.La analizele la sange nu mi-a iesit vreo infectie, decat aslo marit pe la vreo 200-220 si am facut moldamin.In schimb analize hormonale nu am facut, nu stiu in ce constau si imi este frica.Am 21 de ani, sunt studenta si cineva mi-a zis ca s-ar putea sa fie si de la stres, dar ce ar putea sa fie, va rog din suflet, puteti sa imi raspundeti?Va multumesc!
3 comentarii
0
15-06-2011, ora 21:48
dinno4949
Nu este medic/terapeut
dinno4949
Nu exista motiv sa-ti fie frica de un consult de specialitate si de un diagnostic corect. Nu fac reclama, desi sunt terapeut bowen, insa aceasta terapie se adreseaza direct intregului corp pentru echilibrare, asa ca ai aceasta solutie blanda, dar cu efecte cu adevarat miraculoase
0
16-06-2011, ora 12:42
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Mergi intai la endocrinolog pentru a elimina o posibila problema cu tiroida. Repeta-ti ASLO si fa si analize de tiroida (T3, T4, TSH). Daca nu este aici cauza, atunci intr-adevar este pe sistem nervos si putem stabili o consultatie. Dar numai dupa ce elimini celelalte cauze.
0
16-06-2011, ora 17:03
daly55
Nu este medic/terapeut
daly55
Va multumesc din suflet pt raspuns!Am sa tin cont de sfaturile dvs si apoi mai vad cum evolueaza!O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •