nod in gat, limba foarte incarcata si bubite sub limba

03-03-2015
patricia97
Nu este medic/terapeut
patricia97
Buna ziua, in ultima perioada am avut senzatia de not in gat, simtind uneori un oarecare corp strain acolo.Pe langa asta, limba imi este acoperita de un strat alb, fiind foarte incarcata.De asemenea, am observat si prezenta unor bubite micute sub limba, dar si pe peretele din spatele omuletului.Care ar putea fi cauza acestor simptome? Tin sa precizez ca am 17 ani si nu fumez.Multumesc anticipat pentru raspuns.
6 comentarii
0
03-03-2015, ora 17:25
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
PATRICIA mai bine mergi pana la medicul de familie sa te indrume catre un consult de specialitate, eu sunt pacient dar din cate relatezi poate fi acel nod in gat si de la glanda tiroida si de la stomac (arsuri gastrice) iar petele de pe limba la fel arsuri gastrice pt ele poti incerca : dicarbocalm, omez, mar ras si oxidat sau glicerina boraxata numai ca aceste variante sunt provizorii si mergand la control se va descoperi cauza si se va rezolva definitiv.
0
04-03-2015, ora 21:18
patricia97
Nu este medic/terapeut
patricia97
Multumesc pentru sfaturi.
0
05-03-2015, ora 21:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nodul in gat poate fi de la tiroida, stomac sau anxietate.
Depinde cu ce va stiti.
0
13-07-2015, ora 00:21
marian geo
Nu este medic/terapeut
marian geo
Patricia spunemi te tog frumos ce ai rezolvat cu limna incarcata si simptomele de nod in gat. ms frumos
AStept un semn din patrea da si a altor persoane
0
13-07-2015, ora 02:33
Ionut bogdan
Nu este medic/terapeut
Ionut bogdan
Anxietate mai mult ca sigur...ai avut bacul ceva?? Sau alt examen? Nu te speria..anxietatea este o forma de stres...o teama de ceva...ca nu vei reusi...ea poate duce si la aparitia candidei datorita lipsei de saliva...de acolo si nodul in gat...renunta la stres si vei fi ok
0
13-07-2015, ora 18:54
marian geo
Nu este medic/terapeut
marian geo
Ms ionut
Da_mi o adresa de mess sau de fb te rog frumos !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  •