niste simptome mai ciudate...nu cedeaza de 2 saptamani

20-01-2013
anna-maria20
Nu este medic/terapeut
anna-maria20
buna seara, de 2 saptamani am si eu niste simptome mai ciudate si nu stiu exact ce medic sa consult...
la inceput m-a durut in capul pieptului...am facut un EKG crezand ca este ceva de la inima...mi-a spus ca nu este nimic la inima si ca se aude totul foarte bine la stetoscop, doar ca am o tensiune mica si ca e cava normal la varsta mea (21 de ani), apoi durerea a plecat incet spre sanul stang si pe mana stanga pana in degete, uneori imi amortea mana si degetele si o simteam de parca nu aveam deloc putere in ea... ciudat este ca parca simt ca niste furnicaturi pe sub piele in parte stanga deasupra sanului...cateva zile bune m-a durut si o masea in partea stanga, nu puteam sa mananc si sa beau nimic ca parca imi zvacnea ceva acolo la masea, ciudat ptr ca masea a fost plombata vara trecuta e curata maseaua, dar ma doare.ca pastile am luat doar antiinflamator-nurofen...poate sa fie o infectie la acea masea care sa-mi dea aceste simptome...? daca nu ce medic as putea consulta ca sa-mi dau seama de problema mea?
2 comentarii
0
20-01-2013, ora 21:13
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Cred ca ar fi bine sa consulti si un medic homeopat. Ceea ce frapeaza in simptomatologia descrisa de tine, sunt lateralitatea stanga si simptomele circulatorii, asa ca ne-am putea gandi la remediile homeopate Lachesis, Sepia. Numai bine
0
24-01-2013, ora 15:23
anna-maria20
Nu este medic/terapeut
anna-maria20
Acum vad ca durerea s-a dus si in mana dreapta si cand imi amorteste am si degetele de la maini foarte reci, mai imi amorteste si la picioare in zona gleznelor, iar in partea stanga pleaca din capul pieptului in umar in zona sub bratului apoi pe lungimea intregii maini pana in ultimile 2 degete si ma doare in speciala in palma sub getelui mic acolo pe os sau nu stiu cum sa explic, in partea dreapta pleaca cam din zona de unde se ia proba pentru sange si se duce in jos pe mana, va rog mult ajutati-ma, sunt foarte ingrijorata :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.