nimeni nu imi spune clar ce am!

25-07-2013
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
buna ziua! am 23 de ani si de vreo 2-3 ani tot am probleme.imi este greata, ma simt obosita, uneori am dureri in capul pieptului si nu trec cu nimic, decat dupa ce vars o noapte intreaga.
am fost la mai multi medici, fiecare diagnosticandu-ma cu altceva. litiaza biliara ( mi-a dat ciprinol si mi-a fost mult mai rau), mici calculi renali - rezultat al unei ecografii ( mi-a dat motilium si cistone, mi-a fost bine cat le-am luat apoi am luat-o de la capat), ficat intoxicat ( ceaiuri naturiste si acupunctura-efect 0 )
ultimul medic la care am fost mi-a spus ca am dischinezie biliara asociata cu gastrita acuta in timpul tratamentului de 2 luni (nexium + gastrofait + motilium) am fost bine...insa acum l-am terminat si imi e mai rau...greata persistenta, mai ales dupa masa, indiferent ce mananc...mi se umple gura de apa, ma ia cu lesin si nu pot nici macar sa vorbesc de greata ce imi este.nu exista zi in care sa nu imi fie greata, insa uneori e suportabila si o pot ignora. aproape in fiecare seara adorm cu aceasta stare de greata si ma linistesc daca stau intinsa pe spate sau pe partea stanga. cand sunt foarte obosita trebuie neaparat sa dorm, altfel greata devine insuportabila.
am si crampe abdominale ce radiaza pana in spate si lateral. cand imi e foarte rau iau anghirol si gastrofait si reusescc sa ma linistesc, insa rar e o zi in care sa fiu bine de dimineata pana seara.
nu stiu unde sa ma mai duc, ce specialitate sau ce analize sa cer. nu pot manca mai nimic.mi se face rau de la orice, sunt deprimata si satula de la atatea teste si tratamente.helycobacterul a iesit bine acum 6 luni; analizele de sange de acum 2 luni sunt foarte bune. spune-ti-mi va rog unde sa ma mai duc. acum 3 ani am facut apendicectomie. ciclul menstrual este regulat.
8 comentarii
0
25-07-2013, ora 12:21
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Incearca sa consulti si un medic homeopat! Dr.Cadar Sorin este un medic foarte bun, daca vrei iti las datele de contact intr-un mesaj privat.Eu am incredere in homeopatie, de foarte multe ori m-am tratat cu homeopate si m-am simtit foarte bine, este bine sa incerci si tu!
0
25-07-2013, ora 12:28
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
multumesc frumos! sigur, pot incerca si asa!
eu am fost la dr.coldea teodor.am facut acupunctura si am luat tratament bazat pe medicamente naturiste...insa nu a avut absolut nici un efect din pacate.
0
25-07-2013, ora 17:40
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Iti las in mesaj privat datele dlui dr despre care iti spuneam. Sper sa gasesti o rezolvare la starea asta de rau!
0
04-11-2013, ora 23:15
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
Buna seara...din nou.
Am ajuns la un alt Gastroenterolog care mi-a zis ca din cauza unui spasm pe colon am aceasta stare..
am luat debridat 2 luni, am fost ok iar acum mi-a introdus si triferement forte, seara dupa masa (pt ca atunci imi e cel mai rau, si pe parcursul zilei am aceleasi simptome dar nu la fel de intense cum sunt seara). M-am simtit mai bine pana acum o saptamana cand starile de greata seara s-au accentuat, am niste stari groaznice...Uneori am si frisoane si stare de lesin. Am si dureri in partea dreapta, spre spate, pana acum 2 luni nu le aveam. Nu stiu ce sa mai fac. Vineri merg iar la medic, sper sa imi prescrie ceva mai bun, mi-e tema, imi e prea rau. De atata vreme nu isi da nimeni seama ce am...Am repetat si ecografia, a iesit ok, nu se vede nimic in neregula si totusi mie imi e foarte rau...
0
21-12-2013, ora 14:31
antibiotic
Nu este medic/terapeut
antibiotic
buna ziua teo! Nu sant medic, dar iti sugerez sa faci investigatii la ficat, si anume markerii hepatici, transaminazele... USG nu vede toate problemele ficatului...posibil ca deacum ai si gasit cauza, scrie-ne ce au gasit.Bafta tie!
0
16-01-2014, ora 22:57
teo22
Nu este medic/terapeut
teo22
Buna seara!
Ficatul nu are nici o problema...mi-au iesit bine analizele.
De o luna nu mai iau nici o pastila.incerc sa nu mananc ce stiu ca imi face rau.
Sunt oarecum mai bine..am ramas cu stare de greata atunci cand sunt obosita.rar in timpul zilei.
Sper sa fiu ok si sa nu o iau de la capat..
La alti medici nu am mai fost pentru ca nu pare sa gaseasca nici unul tratamentul potrivit si simt ca imi fac mai rau luand pastile
Sper ca e o decizie buna
0
23-01-2014, ora 15:09
anaxor10
Nu este medic/terapeut
anaxor10
Buna Teo,

Am trecut si eu prin asa ceva si inca mai trec. Am facut foarte multe investigatii pe partea de gastro(endoscopie, colonoscopie, 3 ecografii ). La fel, nu mi se spuneau diferite diagnostice.
Ce-i drept, domnul doctor Rogoveanu din Craiova, dupa investigatiile facute, mi a spus ca am colon iritabil.
Cum eu tot ma simteam rau, am plecat la Fundeni, la domnul doctor Gheorghe Cristian(un doctor f bun de asemenea).
Am primit acelasi diagnostic.
Si in prezeent am aceleasi simptome si stari alternative.
Din experienta mea cu acesti doi domni doctori, mie mi s-a recomandat endoscopie, colonoscopie, examen coproparazitologic(unii viermi intestinali pot da astfel de simptome), Helicobacter Pylori pentru stomac care iar poate da simptome asemenatoare.

Atentie si la fiere, poate fi si o fiere lenesa si trebuie sa ai mare grija la alimentatie cu ea.

Multa sanatate si sa auzim numai de bine!
0
04-02-2014, ora 15:56
CristianCristian12
Nu este medic/terapeut
CristianCristian12
Teo22 fa analizele astea :

Ag HBs
Ac anti - HCV
Test screening HIV1/Hiv2
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Tratamentul timpuriu al durerii în piept poate salva vieți
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  •