nidoflor + labie umflata

17-08-2012
tzushka123
Nu este medic/terapeut
tzushka123
Buna ziua. De circa 2 saptamani am una din labiile mici umflata. Initial observand am crezut ca este un condilom, caci are aspect poros. Nu am avut mancarimi sau usturimi ci doar disconfort psihic ca una este mai umflata decat cealalta. Am mers la ginecolog a zis ca nu e nimic, ca se poate sa se inflamat de la o scurgere acida si sa stau linistita. Mi-a facut control intravaginal, a zis ca sunt curata si ca o prevenire mi-a dat ovule GynieL atat luna asta, cat si luna viitoare sa repet, nidoflor pentru iritatii si un gel intim. Nu inteleg nidoflorul unde sa ma dau doar la exterior pe labiile mari? Sau si unde am problema mea? Eu tot stau pe ganduri ca nu e un tratament foarte corect, cu toate ca medicul acesta a tratat si alte persoane din familia mea si nu a dat gres. Multumesc.
3 comentarii
0
17-08-2012, ora 14:15
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nidoflor iti dai pe labia mica cu probleme, iar tratamentul cu siguranta este corect. Urmeaza-l.
0
17-08-2012, ora 14:18
tzushka123
Nu este medic/terapeut
tzushka123
multumesc. Sincer din ce imi expica ea, arata sa ma dau inghinal si pe labiile mari, ca sunt putin iritata. Mi a zis sa nu ma dau in interior, sincer la cat eram de rusinata in momentele alea nu am mai intrebat-o daca interior pentru ea inseamna vagin sau labia mica.
0
17-08-2012, ora 16:01
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
interior inseamna vagin, deci te dai pe unde esti iritata, inghinal, pe labiile mici si mari...si inca ceva nu te mai rusina si ginecologia este o parte a medicinei si organele genitale sunt ca si urechile, picioarele.mai glumim ca sa te duci mai relaxata la medicul ginecolog...multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.