nidatie sau menstruatie?ajutati-ma..nu mi s-a my intamplat

07-11-2008
tinna
Nu este medic/terapeut
tinna
in urma cu o saptamana am avut un contact sexual neprotejat insa partenerul nu a ejaculat in vagin..la aprox 4 zile am avut niste scurgeri inchise la culoare dupa care mi-a venit ciclul...nu stiu ce s-a intamplat deoarece trebuia s imi vina p 17 iar mie mi-a venit p 5..despre ce e vorba? va rog ajutati-ma..sunt speriata..este vorba de o sarcina? ast raspuns urgent..va multumesc21
1 comentarii
0
07-11-2008, ora 13:20
Reaction
Nu este medic/terapeut
Reaction
Chiar daca nu a ejaculat in tine (intentionat), totusi exista sanse sa ajunga cativa picuri de sperma in tine (fara sa simta el sau tu). Scurgerile inchise is normale, nu-ti face griji (poate fi pe baza de stres sau alimentatie precara). Important este ca ti-a venit ciclu, chiar daca mai repede - nu stiu ce varsta ai, dar pana la o anumita varsta ii normal sa-ti vina neregulat (anticonceptionalele regleaza perioada si intensitatea menstruatiei). Daca esti speriata rau de tot, dute la farmacie si cumpara un test de sarcina, citeste instructiunile si lamureste-te. Pe viitor, iti recomand sa nu mai faci sex neprotejat, risti sa faci un bebe... Exista anticonceptionale diferite care te pot ajuta sa-ti reglezi acele perioade lunare si care-ti permit sa ai relatii sexuale placute si protejate. Numai bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.