nevralgie cap, dinti, fata | Forumul Medical ROmedic

nevralgie cap, dinti, fata

17-03-2013
magda mare
Nu este medic/terapeut
magda mare
Buna ziua
In 2011 am facut o operatie de deviatie de sept, in 2012 de granulom dentar.
Au aparut niste dureri f.mari (nu pot localiza exact) care se manifesta diferit in fiecare zi si din ce in ce se agraveaza.Ba ma doare cerul gurii, simt ca sunt umflata la fata, ma dor oasele fetii, e inflamata mucoasa obrajilor, si cea de sub buza superioara, oasele de la dintii superiori-maxilarul, ba capul.
Am o lucrare din ceramica cu schelet metalic. Am scos-o si am pus o mascuta din plastic.Am crezut ca fac alergie la metal.Degeaba, tot ma doare.Am fost la nu stiu cati doctori si nimeni nu da de capat.Mai nou, un doctor a zis ca am probleme cu articulatia temporomandibulara, am facut 15 sedinte de ozonoterapie.Degeaba.Mentionez ca noaptea cand stau intinsa nu ma doare nimic.
Iau tratament cu Lyrica de 3 zile si cu Zaldiar.Imi trece la Zaldiar am observat, dar cat pot lua acest tratament?
Am 1 an de zile de cand ma chinui ingrozitor.
Oare ce se poate face?
Tratamentele de canal sunt bine facute, nu am sinuzita-in urma radiografiilor
am facut CT la cap-bun
ce as mai putea face si care e cauza acestor dureri?
va rog frumos, daca ma poate ajuta cineva cu experienta ca nu stiu efectiv ce sa fac, m-am saturat de durere
multumesc anticipat si astept raspuns
mentionez ca sunt din Iasi si am 45 ani
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: