neurologie

10-06-2011
dienutzza32
Nu este medic/terapeut
dienutzza32
ma numesc diana si am o fetita de 10 ani care acum 2 ani a fost lovita cu o minge de fotbal in cap, dupa 10-15 min de la lovitura a inceput sa vomite si apoi a lesinat treptat, nu a tremurat si timp de 25 de min a fost inconstienta.dupa analizele facute in spital ni sa spus ca ar avea spasmofilie latenta, anemie carentiala si geardia intestinala.si ni sa spus sa consultam un medic neurolog ca este posibil sa fi facut o criza de epilepsie.am consultat si neurologul ni sa facut EEG si IRM care au iesit normale.medicul ne-a spus ca nu ar fi epilepsie ci doar o criza pe lipsa de calciu si i-au dat tratament cu calciu, magneziu, zinc, vit D3 si fier.timp de 2 ani fata nu a mai facut nimic dar saptamana a mai avut aceeasi stare dureri de cap stari de voma si inconstienta de 45 de min, dar de data asta in timp ce era inconstienta a facut o convulsie.la iesirea din spital ni sa pus acelas diagnostic ca acum 2 ani.saptamana viitoare avem iar progamare la neurolog. sunt disperata ca nu stiu ce are si nimeni nu spune nimic si am ramas iar pe ganduri de la ce provine starea ei.va rog un raspun urgent.
1 comentarii
0
10-06-2011, ora 23:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

mamica draga
durerile de cap, voma si lesinul SUNT de la acea lovitura la cap.

NU mai mergeti la acelasi neurolog..mergeti la altul..stiti cum se zice "cand 2 zic ca esti beat, du-te si te culca"..
asa si cu fetita- SA VA TRAIASCA, SANATOASA-
mergeti la alt medic si veti vedea ce-o sa va zica..

SIGUR nu e de la calciu sau epilepsie..
ESTE DE LA ACEA LOVITURA CU MINGEA.

NU lasati sa treaca timpul, mergeti..ORIUNDE..pt.copilul dvs.

RUGATIVA MULT PENTRU EA.
Sanatate
si
O seara buna.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.