neurologice sau orl?

05-11-2013
bechi54321@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
bechi54321@yahoo.com
in urma cu 10 zile m-am trezit dimineata cu o ameteala puternica si abia stateam pe picioare.am mers la spital la urgente si eram trimis la orl si apoi la neuro.intrun final ajung tot la orl deoarece aveam si un vajait in ureche.am mers la medicul de familie si mi sau dat sa fac analize-glicemie 98, HDL 50, LDL 103,.toate celelalte au iesit bine cu exceptia-trombocite 123, trombocrit 0, 107-vsh 2mm/1h.momentan iau betaserc. problema cu care ma comfrunt este ca la 1 km parcurs simt niste ace in laba piciorului drept urmata de o amurteala a acesteia si chiar un pic mai sus dar daca ma opresc 2 min chiar daca nu stau jos imi trece.am facut o eco dopler cardiaca iar rezultatele sunt perfecte.la ekg unii zic ca este bun alti ca nu prea, desi tensiunea este 130 cu 80.am 48 de ani si nu am avut niciodata o problema grava de sanatate, cel putin asa cred.de asemenea daca stau mai mult timp pe scaun la calculator incepe sa ma doara partea stanga a gatului cea din spate pana la urechea care imi vajaie.momentan vajaie doar cand e liniste daca merge televizorul vajaitul alterneaza cu zgomotul, adica la zgomot se opreste.nu mai stiu unde sa merg -la neuro, la orl sau la cardiolog.problema acum este amorteala din picior, eu fiind invatat sa merg chiar si 10, 15 km pe jos
1 comentarii
0
05-11-2013, ora 23:11
neagu denisa
Nu este medic/terapeut
neagu denisa
Ma numesc Neagu Denisa si am o nelamurire. Matusa mea in varsta de 63 de ani este internata la Spitalul Fundeni si are ca diacnostic : tumora corporeala pancreatica invazia regional cu adenopatii retroperitoneale si periceliace se asociaza stenoza ureterala bilaterala prin invazie/fibroza retroperitoneala cu uhn bilateral grad 1-2 fara determinarii secundare parenchimatoase abdominale. Medicii ne-au spus ca mai are de trait 3-4 luni...ce se poate face ? Va rog ajutati-ma ! eu si familia mea suntem disperati.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.