Cand se schimba timpul simt in tot corpul sageti, dureri suportabile

23-05-2011
cristina40
Nu este medic/terapeut
cristina40
Cand se schimba timpul simt in tot corpul sageti, dureri suportabile cat de cat care se muta prin tot corpul.Apoi se lasa cu un proces inflamator a mainilor in special.In aceste momente, extremitatile, tot mai ales mainile devin cianotice si umflate.Dupa diclofenac si algocalmin cedeaza dar as vrea niste antiinflamatoare mai delicate cu stomacul.
Rog un diagnostic si tratament daca se poate!!??ASLO si VSH sunt in limite normale.Am si artroza cervicala
5 comentarii
0
23-05-2011, ora 19:35
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna seara, mai faci ceva tratament pentru depresie, anxietate???ai fost la control endocrinologic???cu copilul ai fost la un control??iata de unde sunt acesti nervi.trebuie sa lupti si tu cu tine si incet, incet lucrurile se mai aseaza in viata ta.cu colecistul cum stai?iti doresc multa sanatate si putere sa treci si acest HOP.
0
23-05-2011, ora 19:46
cristina40
Nu este medic/terapeut
cristina40
Buna Vasi
Ce fac???testez antidepresive.Am luat sertralina si de doua zile zac, mi a fost rau de tot la inima.Mai am coaxil de testat dar nu mai am curaj, cel putin in viitorul apropiat.
Copilul, ce sa zic vine, pleaca la scoala, ia tratament in continuare.Daca promit ca nu i iau calculatorul din camera am rezultate bunisoare de la el pe toate planurile.Se straduie sa faca fata situatiilor
0
23-05-2011, ora 19:54
cristina40
Nu este medic/terapeut
cristina40
In legatura cu operatia, am fost intr o clinica dar am facut atac de panica si am fugit.Nu sunt sanse sa merg pe picioarele mele sa ma operez
0
23-05-2011, ora 20:18
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Modificarea tegumentelor mainilor este sugestiva pentru un sindrom Raynaud, sindrom intalnit frecvent in bolile tesutului conjunctiv; iti recomand sa consulti un medic reumatolog si investigatii sangvine ( investigatii sangvine screening si ne intereseza, in special VSH, fibrinogen, proteina C reactiva, factor reumatoid, Ac antinucleari, complexe imune circulante, crioglobuline, Ac anti-scl-70, Ag HBs, Ac antiHVC ); daca esti din Bucuresti, iti recomand pe doamna doctor Huica Simona de la Clinica Med-As; numai bine
0
23-05-2011, ora 21:35
cristina40
Nu este medic/terapeut
cristina40
Multumesc doamna dr.
E posibil sa sie acest sindrom dar am ajuns la concluzia dupa ce am vazut putin pe net ca nu are vindecare.
Acum imi permit sa fiu putin ironica si sa zic ca STIU SI LA CE MA AJUTA CA STIU
Sunt tare departe de Bucuresti
Va multumesc inca o data
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: