nerv radial antebrat sectionat, transplantde nerv

10-05-2010
alexionescu78
Nu este medic/terapeut
alexionescu78
bunaseara sint alex 31 ani, accident de muncain germania sint intr-o clinica din hamburg..sectionare artera si nerv radial...transplant de nerv de la piciorul drept am 3 sapt de la operatie
comunicarea cu medicii nu este din cea mai buna, as dori.ca un cadru medical sau cineva care a suferit asa ceva sa ma informeze si pe mine...despre sanse de recuperare, modalitati de recuperare.-
.IDEEA E nu extind degetele..si din ce am inteles de la doctori sa ajug sa le misc poate dura 6 luni.dar nu se pronunta si nu i-mi dau nimic clar.asta ma inebuneste
multumesc pt antelegere
3 comentarii
0
04-06-2010, ora 23:18
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
alexionescu78: esti in maini bune, insa trebuie sa stii ca, mai eles daca a trebuit sa faca si transplant de nerv, cum a fost nu va fi niciodata, este normal ca nu poti extinde degetele, sau ca nu poti face extendia mainii, nervul radial inervand extensorii care au aceasta functie. recuperarea dureaza cel putin 6 luni. probabil iti vor propune un program de reabilitare care trebuie urmat. sunt si medicamente care usor inbunatatesc recuperarea nervoasa insa sa nu astepti la miracole
0
23-02-2011, ora 10:40
alexionescu78
Nu este medic/terapeut
alexionescu78
buna. Pt cei care au aceeasi problema pe care am avuto si eu, sfatul meu, RABDARE SI ELECTROSTIMULARE au trecut 10 luni pana cand am inceput sa misc degetele, acum cred ca sunt recuperat in proportie de 70% trebuie multa munca, chineto, electrostimulare, si gandire pozitiva Multumesc celor care m-au incurajat atunci la inceput !(marina)
0
02-11-2012, ora 10:10
alin111
Nu este medic/terapeut
alin111
Salut Alex, as vrea sa stiu in ce zona a antebratului ai avut nervul sectionat si cum s-a facut transplantul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul