nerv comprimat

12-05-2012
nicom70
Nu este medic/terapeut
nicom70
Acum 2 luni, am facut operatie de varice, prin metoda Angelescu picior stang, in urma acestei interventii, de la genunghi si pana si talpa si degetele erau amortite, , dupa ce am facut stimularea nervilor, ultrasunete si kinetoterapie, am ramas cu calcaiul amortit si partea exterioara pana la degetul mic amortit, misc degetele in sus si in jos dar nu pot sta pe varfuri pentru ca degetele parca se incovoaie.
mentionez ca DUPA OPERATIE am facut analiza EMG in care mi se spune ca nervul ar fi comprimat PERONIER Knee latency/ms=13, 6, ampl mV=1, 3
TIBIAL
ankle - latency m/s=4, 25, ampl mV=1, 9
Knee - latency m/s=13, 40, ampl mV =1, 2, distance cm=41, velocity m/s=44, 8
Exista sanse sa ma recuperez, mai pot face ceva sa nu mai fiu schioapa.
1 comentarii
0
24-06-2013, ora 20:57
nicom70
Nu este medic/terapeut
nicom70
Tot eu sunt..dupa ce am facut recuperare pe la vreo 3 spitale si am fost la control la mai multi medici, azi merg normal, dar tot mai simt calcaiul amortit, pot sa si alerg dar nu foarte repede si nu mult timp.
Cicatricile se vad foarte urat, nu am gasit un unguent care sa le estompeze.
Medicii la care am fost mi au spus ca nervul se va recupera in cel mult 1, 5-2 ani. Problema este daca nu se va recupera dupa acesta perioada.
Cu ajutorul lui Dumnezeu am reusit azi sa merg normal si sa imi continui activitatea ca inainte de operatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.