nelamuriri, raspunderi va rog

15-11-2008
mee_low
Nu este medic/terapeut
mee_low
am 17 ani, si de ceva timp mi-a aparut la baza capului penisului, pe coroana niste bubite mici albe, ce sunt?
si a 2-a intrebare
ma masturbez si de ceva timp sunt cam stresat, dar cand termin nu ejaculez nimic, care ar putea sa fie problema,
multumesc anticipat.
1 comentarii
0
16-11-2008, ora 08:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa te vada un dermatolog, fara sa fii vazut nu se poate spune.Acele bubite pot fi datorate glandelor sebacee sau pot fi mici acumulari de colesterol, sau pot fi expresia unei boli cu transmitere sexuala.Ai contacte sexuale cu vreo partenera ?Faptul ca nu ejaculezi nimic cred ca se datoreaza masturbarii prea dese.Ciclul spermatogenic este de circa 90 de zile.Deci trebuie sa lasi timp lichidului spermatic sa se formeze.Masturbarea, aceasta forma de autosatisfacere sexuala, efectuata zilnic sau de mai multe ori pe zi va avea efecte grave asupra sanatatii tale.Sperma este un lichid bogat in proteine, enzime, vitamine, minerale etc..Masturbarea repetata, indelungata, duce la o pierdere a acestor elemente foarte importante pentru organism.Masturbarea produce imbatranirea precoce, probleme cerebrale, inhibitie psihica si, cu timpul, izolarea ta sociala.Deci mergi cu trimitere la un dermatolog si incearca sa renunti la masturbare.Lumea e plina de fete si femei frumoase..Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.