de cativa ani buni am niste scurgeri albe laptoase mai groase..

25-09-2009
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
de cativa ani buni am niste scurgeri albe laptoase mai groase dar nu miros, daca nu ma spal la cateva ore cu degetul inauntru este abundenta, cand fac sex ma simt f prost ca se vede si pe penisul partenerului chiar daca m am spalat inainte.probabil este undeva si mai inauntru decat ajunge eu cu degetul.am facut nenumarate tratamente, am luat f mult metronidazol, ovule, spalaturi, etc.mi sa spus ca am vaginita apoi nu stiu cum candidoza parca, nici la ora actuala nu am scapat de aceste scurgeri.nu m ar deranja atat de mult ca folosesc tampoane zilnice si ma schimb mai des dar ma simt f penibil cand scoate partenerul penisul cu albeata aceea ca un lapte pe el si nu i pot explica ce este.am inteles ca trebuie tratat si partenerul cu metronidazol, a luat si el o cutie cu mine o data dar nu a mers, nu miroase deloc, nu ma mananca, nu ma deranjeaza decat ca ma simt uda de la ea ca e mai abundenta uneori.si mai am o problema acum cativa ani 3-4mi am cauterizat o rana dupa uter si apoi a aparut iar, cand ma spal observ ca uneori dispare apoi iar apare.nu inteleg de ce a aparut din nou dupa cauterizare.este o bubita pe uter.o simt cu degetul cand ma spal inauntru.multumesc
4 comentarii
0
25-09-2009, ora 19:33
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Cu alimentatia moderna de astazi, avem f. multe toxine. Acestea coboara pe traseele /meridianele energetice pana in talpi, in anumite zone, corespunzatoare organelor, si altor structuri ale corpului.
Tot o zona terminala o reprezinta si zona genitala.
Exista acea metoda de indepartare a toxinelor baia Kuhne, care le trimite la anus, apoi se elimina.
Se produce loc gol acolo unde au fost toxinele, si atunci, altele, de mai sus, coboara, luandu-le locul, apoi, catre anus si eliminare.
Si asa, se detoxifica persoana, femeie, barbat.
Dar nu pledez absolut defel pt. cele 2 metode- reflexo. si baia kuhne.
Doar am vrut sa-ti spun ca exista toxine in aceasta zona. Ele sunt adevarati obturanti pt. vasele sanguine, capilare. De exemplu, nu se pot elimina firesc anumite secretii pe cale uterina - rinichi, ci pe alta cale, vaginala.
Cea mai eficace este detoxifierea interna, cu principii bazice si antioxidante, la care agaugam si ajutatoare.
Voi reveni.
0
25-09-2009, ora 19:54
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Am revenit. deci sunt infundate/obturate cu toxine, vase sanguine care hranesc organul/glanda, inclusiv nervii ce inerveaza muschii. E o chestie generala, nu numai locala.
Sa-ti spun pt. detoxifiere, f. eficace si rapida.
1. ARGILA sau CORAL MINE - ca principiu bazic (alcalin). De ce bazic? pt. ca majoritatea toxinelor sunt acide. Dar trebuie sa iei doze adevarate, eu obtin efect rapid luand de 5 ori doza indicata, si numai dimineata. Sunt nerabdatoare sa vad efecte, sa trag concluzii.
2. EXTRACT DE CEAI VERDE (nu frunze oparite), apoi poti lua DROJIN, apoi CATINOFORT, ETC - ca antioxidanti
3. BRANCA URSULUI - ca ajutator. Este un vasodilatator bland, general, inclusiv in zona genitala.
Deci favorizeaza iesirea toxinelor. Dar si patrunderea sangelui oxigenat si cu alti nutrienti si remedii.
Stii de expresia nu si-a facut efectul, pt. ca acel medicament nu a reusit sa patrunda la tinta.
-
0
27-09-2009, ora 00:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Argila e ok, insa ceaiul verde este o toxina.
0
29-09-2009, ora 18:35
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
bun.multumesc mult dar nu a ti citit ce am scris.am vrut sa mi se explice ce este cum se numeste acea scurgere...vreau niste remedii mai normale.si am sc de rana de pe uter.nu mi sa rasp la intrebarile puse initial.mai astept poate voi primi un rasp.si unul mai concret.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •