nelamurire: vreau sa dau la Academie si am miopie

12-01-2009
figo10
Nu este medic/terapeut
figo10
am 2 nelamuriri:am sa le spun pe scurt.doresc sa candidez anul acesta la academia de politie si am o miopie de -0, 50 si -1, doresc sa stiu daca este vreo miopie maxima cu care se poate intra, stiu ca am nevoie de o derogare.a doua problema ar fi daca am conjuctivita pot purta lentile de contact?va rog sa imi rasp daca stiti.multumesc
6 comentarii
0
16-01-2009, ora 19:07
figo10
Nu este medic/terapeut
figo10
sunteti cel mai bun site de medicina.da cum sa nu.mc pt ajutor
0
20-01-2009, ora 17:59
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
nu este o probleme miopia mai ales ca este mica. eu am un nepot care a absolvit academia si nu a avut probleme, daca ai conjuctivita trebuie tratata si dupa aia nu cred ca mai sunt probleme.Cel mai sigur consulta un oftamolog dar intr-un oras mai mare.

a uitasem sotul meu a avut miopie din copilarie si nu a purtat ochelari iar la 38 ani a facut cataracta asta nu stiu daca a avut leg, cu miopia dar s-a operat si se simte bine dupa 8 ani de la operatie si ca sa nu deviez de la subiect a terminat academia navala si inca lucreaza in domeniu.MULTA BAFTA SI SUCCES!!!
0
20-01-2009, ora 18:05
mary44
Nu este medic/terapeut
mary44
Revin cu o precizare-miopia se opereaza cu rezultate fffff bune dupa 18 sau 20 de ani.daca vrei o sa-ti las o adresa din Buc.
0
20-01-2009, ora 20:40
figo10
Nu este medic/terapeut
figo10
multumesc mult mary
0
03-02-2009, ora 09:16
Serban Mihaela
Nu este medic/terapeut
Serban Mihaela
Buna ziua!
Am si eu o nelamurire in legatura cu o problema medicala.Sora mea a avut o infectie la maseaua de minte si un canin, a fost la doctor si din cauza ca incizia nu a fost efectuata corect infectia a ajuns la cap si a facut hematom.A fost operata si de atunci ii curge infectie intr/una.Doctorul a spus ca din punctul lui de vedere totul este ok!Si/a facut radiografii din nou din cauza infectiei si i/a iesit un chist nazal care s/a activat din cauza infectiei si trebuie operata!
V/as ruga sa/mi dati un sfat pt.ca ma ingrijoreaza infectia care nu inceteaza!
Va multumesc
Mihaela Serban
0
01-06-2009, ora 11:39
figo10
Nu este medic/terapeut
figo10
buna ziua.am o intrebare: port ochelari pentru distanta, cu -0, 75 la un ochi si - 1 la celalalt.stau de obicei si citesc destul de mult.ar trebui sa citesc cu ochelarii pe ochi sau nu.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: