negii vaginali

28-02-2009
carmina10
Nu este medic/terapeut
carmina10
buna ziua !
dl dr.Mihalache v-as ruga, daca se poate sa imi dati anumite informatii privintoare la asa numitii, , negi vaginali".
ieri am mers la medicul ginecolog pentru o consultatie, in urma careia am fost depistata cu o anexita pe partea stanga, micoza vaginala si, , negi vaginali", negii, mi-a spus d-na dr ca nu sunt periculosi, nu imi afecteaza sanatatea, nu am facut nici un test in acest sens, a fost o simpla consulatie si atat.
mi-a fost prescris tratament pentru anexita si pentru micoza, iar pentru asa zisii, , negi vaginali" nu.
nu am dezvoltat discutia pe aceasta tema cu dinsa, dar in urma documentarii mele pe internet, ma ingrozeste ceea ce presupune acest virus.
acum o luna am avut ultimul contact sexual cu prietenul meu, de atunci nu am avut nici un fel de contact cu nimeni. as vrea sa stiu daca el este infectat cu acest virus, nu are negi, nici scurgeri, nu are simptome de nici un fel., ma ingrijoreaza tare mult acest virus, nu stiu cum o sa priveasca lucrurile atunci cand ii voi spune. daca este infectat el ce tratament ar trebui sa faca, tinand cont ca nu i-au iesit negi.
exista posibilitatea ca si ceilalti membri din casa sa ia acest virus, eu stiu.in urma spalarii mele in baie, de la toaleta, daca se sterg cu acelasi prosop cu care m-am sters eu inainte? cum trebuie sa procedez ca ei sa nu fie infectati?


astept un raspuns din partea dumneavoastra, va rog frumos.
nu am liniste deloc, acest week o sa mi se para un an, pana luni cand voi putea sa merg din nou la medic.


va multumesc anticipat!!!
2 comentarii
0
25-01-2010, ora 00:24
sergiuuuu
Nu este medic/terapeut
sergiuuuu
Buna.Am si eu o intrebare am avut si eu problema asta cu negii genitali..la fel si partenera mea am2 am luat un tratament si acuma a trecut insa doctoru a spus ca nu avem voie contact sexual..3 luni..Intrebarea mea este cu partenera mea care a avut acelasi lucru ca si mine si lam tratat am voie si daca nu de ce?Va multumesc...astept raspunsul dumneavoastra
0
24-03-2011, ora 10:40
negyly
Nu este medic/terapeut
negyly
buna ziua am si eu aceaiasi problema ca fiecare dintre dumneavoasta si nu stiu cum sa scap dea ea...negii au aprut desi eu nu am avut contact sexual ce pot face...va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.