negi genitali

11-05-2012
copiiluu
Nu este medic/terapeut
copiiluu
buna..am 20 de ani si in urma cu 2 luni am fost diagnisticata cu virusul hpv...prima ora mi-au aparut la exterior..am facut o cauterizare..mi sa dat un tratament cu Baraca, dupa 2 sap mi-au aparut din nou..dar acuma sau extins spre interior..am un mare dinsconfort mancarimi in interiorul vaginului si mici usturimi..
eu ma aflu in strainatate de o luna..cauterizarea am facut-o in romania..problema este ca aici nu ma pot duce lla medic.pentru ca nu dispun nici de foarte multi bani momentan..si e si foarte schump..
Vreau un tratament eficient si cu rezultate macar 80% pt cei externi cat si pentru cei interni.
Precizez ca fumez...am citit pe net despre asta si am inteles ca dauneaza foarte mult acestui virus..nush as vrea sa ma lamureasca cineva..
Tratamentul il pot loa din romania..Prin intermediul surori mele..ajutatila..sunt foarte speriata...
astept raspunsuri si cat mai concrete..
3 comentarii
0
11-05-2012, ora 10:52
rithaa
Nu este medic/terapeut
rithaa
ti-am raspuns in private
0
11-05-2012, ora 13:30
copiiluu
Nu este medic/terapeut
copiiluu
buna ritha..eu stiu toate chetile astea..mie imi trb un trament mai mult pt negi interni..pt faptu ca mie frica sa nu se extiinda..si mai mult..daca sti unu spune-mi te rog..te pup..si multumesc pt unele sfaturi bine de stiut :*
0
11-05-2012, ora 13:33
copiiluu
Nu este medic/terapeut
copiiluu
un tratament doar pt 2 luni, pt ca in iule cel tarziu voi ajunge in romania..si voi ajunge din nou la un dermatolog si la un ginecolog..sper sa nu fie nimik grav..sper din toata inima..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.