nefrologie

30-05-2011
bogdanmercan
Nu este medic/terapeut
bogdanmercan
Buna ziua.Am o intrebare in ceea ce o priveste pe mama mea.In urma cu 2 luni mama a facut un blocaj renal in urma caruia a intrat pe dializa(de 3 ori pe saptamana).In urma cu 2 saptamani situatia s-a agravat in sensul ca i s-a implantat fistula, dar se pare ca ceva nu a functionat, si anume faptul ca a inceput sa se simta tot mai rau.ii scade tensiunea, in timpul dializei la 6 si trebuie sa i se administreze Dopamina pentru ai ridica tensiunea la 8-9.Problema este ca de cateva zile a inceput sa i se coaguleze sangele lucru care a redus timpul de dializa.In urma discutiei cu d-l doctor am inteles ca ar avea in colon microbul Klebsiella, si ca acesta este motivul coagularii sangelui.
Doresc sa stiu daca acesta este intr-adevar motivul coagularii? si daca DA, daca sunt sanse ca in urma tratamentului cu antibiotice acest microb poate fi extirpat si bineinteles si remedierea in privinta coagularii sangelui? Situatia sanatatii mamei nu este tocmai buna, dar doresc sa aflu cat mai multe informatii in acest sens pentru a sti ce sanse de remediere a sanatatii mai sunt.
Va multumesc din suflet si astept un raspuns cat mai repede.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.