nas infundat

30-01-2011
alistef
Nu este medic/terapeut
alistef
Buna seara,
Va rog sa imi spuneti ce sa fac in legtura cu nasul infundat, stranut. Am 28 de ani. In fiecare dimineata ma trezesc cu nasul infundat, cum ma trezesc si simt aer rece sau un miros ce nu imi convine stranut, imi curge nasul sau chiar mi se infunda. Acest lucru variaza de la jumatate de ora la doua ore. Am fost la medicul de familie, a spus ca s-ar putea sa am o rinita alergica. Mi-a dat Syizal si Nasonex. Am luat pastilutele, m-am simti mai bine dar Nasonex-ul si-a facut efectul doar vreo 10 zile. Apor am luat pentru nasul infundat Olinth dar cred ca am ajuns dependenta de el, cand e pe sfarsite deja nasul imi este permanent infundat. Am mai luat Paracetamol sinus, Aerius dar tot degeaba. Recent mi-am luat de la farmacie o tinctura Antialergica din plante. Ma simt mai bine cu ea dar efectele banuiesc ca se vor vedea in timp.
Va rog sa imi spuneti ce remedtii naturale sau medicamente sa iau sa imi treaca.
1 comentarii
0
30-01-2011, ora 21:59
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este Gresit sa cauti remedii nestiind ce ai defapt in nas.
initila tre sa mergi la un consult ORL
daca e o deviatie de sept. majora.. care favorizeza aceasta rinita.. tratamentul este numai chirurgical.
daca este alceva.. vorbim atunci...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.