nas infundat, dureri de urechi

31-10-2011
mariele
Nu este medic/terapeut
mariele
Buna ziua. Baiatul meu are 4ani si 3luni. Pina la 1an nu a racit niciodata, dar dupa aceea dupa ce i-a fost facut vaccinul de la 1an a facut angina (cred ca gitul era putin rosu cind i s-a pus vaccinul, cu toate ca febra nu avea). Dupa aceasta a inceput a face anghina pe timp ce trecea tot mai des. Am ajuns ca la 3ani si 8luni a primit 6 feluri de antibiotice si nu-l ajutau atunci i-au scos glandele complet si adenoizii in martie 2011 deoarece ii dadeau complicatii la articulatii si-l dureau miinile si picioarele la incheieturi.. Pe vara a fost bine insa cum s-a racit afara a inceput nasul sa-i curga, gitul sa-l doare, sa tuseasca. Acum insa la moment a inceput cu nasul sa-i curga si sa tuseasca (tuse uscata).I-am dat co-trimoxazol si ambroxol si spalaturi cu ser fiziologic si picuram aloe in nas. Peste o saptamina tusea a trecut dar a inceput urechea dreapta sa-l doara si chiar prima noapte i-a curs putin. Medicul ORLne-a scris picaturi floxadex si augumentin. Dupa inca o saptamina insa am observat miros urit din gura, m-am uitat in git putin ii rosu cu toate ca baiatul nu spune ca-l doare, dar am mai observat 2 punctisoare albe parca ar fi cu puroi si in plus spune ca aude vijiit in ureche si parca e auzul putin mai slab (cind vorbesc cu el ma intreaba de citeva ori ce am zis) si a mai inceput si urechea stinga sa-l doara putin.
Intrebarea e: Poate dupa ce i-au scos glandele sa mai aiba puroi in git, sau poate e vre-o radacina ceva de la glande care a ramas dupa operatie. Ce ati putea sa-mi sfatuiti in cazul acesta. Va multumesc anticipat. Mai are si un nodul in partea stinga a gitului. Poate si el sa fie cauza?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.