mucoasa in gat, probleme de respiratie

21-05-2007
arthur
Nu este medic/terapeut
arthur
Buna ziua, de vreo doua luni de zile am inceput sa simt un fel de substanta vascoasa in gat pe care nu pot sa o scuip decat sa o inghit dar dupa un minut imi apare iar, de o saptamana am inceput sa am si probleme respiratorii parca nu ma satur de aer trebuie sa oftez des si parca niciodata nu imi intra suficient aer in plamani, e posibil sa fie candida in gat? (prietena mea a facut candidoza acum 3 saptamani e posibil sa fi fost eu purtatorul si sa-i transmit si ei? ) va rog mult sa ma ajutati cu un tratament sau sa imi spuneti la ce fel de doctor sa merg.
va multumesc anticipat!
4 comentarii
0
07-06-2007, ora 00:00
Honey
Nu este medic/terapeut
Honey
Aceeasi problema o am si eu, ar trb sa te duci la ORL la o consultatie..o sa'ti spuna medicul ce analize trebuie sa faci :)...eu de 10 luni tot ma "chinuiam" cu aceasta problema 'mi trecea...raceam putin iar aparea. Din cate mi'a zis medicul la care am fost se poate lua prin sarut, oricum eu am facut candidoza de la prea multe antibiotice...asa mi'a spus. Ar fi mai bine sa te duci, si sa scapi o data de starea asta. Eventual, dupa ce iti prescrie tratamentul sa intrebi daca o sa ai reactii adverse, pt ca eu am stat 'n pat 3 zile eram ametita si simteam ca ma sufoc..acum mi'am mai revenit..si vad ca nu mai simt acea substanta'n gat si chiar am aer, seara este mai dificil dar trec peste...ma fac bine cat de curand sper:D..Succes si tie
0
29-08-2007, ora 00:00
MADALLYNA
Nu este medic/terapeut
MADALLYNA
SI EU AM TOT LA FEL MUCOASA IN GAT DE VREO 5 ZILE, SI O RESPIRATIE URAT MIROSITOARE NU STIU CE SA FAC SA SCAP DE MIROSUL DIN GURA E INGROZITOR
0
20-09-2009, ora 20:38
adela20
Nu este medic/terapeut
adela20
ce as putea sa va recomand este un spray numit difflam spray-, oromucosal spray-.pulverizati de 3 ori pe zi.va da rezultate
0
22-10-2009, ora 23:17
ioana2004bibi
Nu este medic/terapeut
ioana2004bibi
trebuie facut un exudat faringian, sigur este vb de streptococ.din antibiograma se ia antibioticul sensibil la microbul care-l ai.Nu vreau sa te sperii dar sa stii ca se sterilizeaza f greu si trebuie sa ti folosesti cu grija lucrurile personale in special lingura, cana, prosop etc.eu am luat si ceva pt imunitate SEPTILIN SAU CATINOFORT
Multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: