miros urat pe nara stanga,

16-10-2012
ionutz4u2005
Nu este medic/terapeut
ionutz4u2005
buna ziua,



Am si eu o problema.acum vreo luna si ceva mi-a aparut un miros urat pe nara stanga..am fost doctor ORL si mi-a dat sa fac o radiografie a sinusurilor.nu mi-a aparut nimic pw radiografie si totusi a zis k poate e un inceput de sinuzita...am luat un antibiotic timp de 8 zile si picaturi..cat am urmat tratamenutl a fost ok...dupa ce l-am terminat mirosul a reaparut dupa 2 zile.acum doamna doctor a zis sa fac o radiografie tomografica parca a sinusurilor.cineva a mai spus k mirosul poate veni si de la stomac...dar dc numai pe nara stanga????mirosul nu imi apare mereu.doar dak depun efort.dak inhalez miros de tigara..dak beau vreo bere.si cateodata chiar dak nu fac nmc.sincer nus ce sa mai fac k e u miros tare urat...ma poate ajuta cineva cu un sfat???multumesc
2 comentarii
0
16-10-2012, ora 11:05
vizental daniela
Nu este medic/terapeut
vizental daniela
Buna ziua, fetita mea a trebuit ca toti copiii care merg in colectivitate sa faca exudatul faringian si nazal. La cel faringian a iesin negativ, dar lal cel nazal a iesit pozitiv stafilococ auriu. Nu prezinta nici un fel de simptome. Ce trebuie sa fac?
0
16-10-2012, ora 12:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pt. ionutz4u2005

nasul trebuei sa fi e vazut de un medic ORL.
poate fi un corp starin in nas..si l a radiologie nu se vede

pt. vizental daniela
trebuie facuta si antibiograma pentru acel microb..si la prima raceala cu febra.. o sa.i dati acel antibiotic 10 zile
in rest pentru nas.. luati uli volatil de eucalipt si faceti inhalatii cu el.si spalaturi nazale cu ceai de musetel + 2 pic de ulei volatil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.