miros urat la copil de 9 ani

07-12-2009
corni
Nu este medic/terapeut
corni
buna mamici. am un baiat de 9 ani dimineata cand se trezeste ii miroase gurita rau.problema este ca nu are masele sau dinti stricati. care sa fie problema de la ce sa ii miroasa gurita.care ati mai avut asemenea problema? astept un raspuns de la voi.
multumesc
4 comentarii
0
07-12-2009, ora 13:49
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
e posibil ca problema să fie de la stomac sau intestinală- puteţi o vreme să încercaţi să introduceţi mai multe fibre în alimentaţia lui- cereale integrale, iaurt cu fermenţi etc. Pentru siguranţă aţi putea vedea un doctor gastroenterolog care să vă ajute cu un consult şi cu nişte sfaturi
0
08-12-2009, ora 11:04
corni
Nu este medic/terapeut
corni
multumesc
0
11-12-2009, ora 20:38
vlad iulian
Nu este medic/terapeut
vlad iulian
am si eu o intrebare, corpul meu miroase foarte urat, ma spal zilnic, si fac tot ce se poate, transpir si foarte mult, va rog sa ma ajutati cu tot ce puteti, ar trebui sa iau ceva medicamente? sau ce ar trebui sa fac, dupa ce fac baie dupa vreo ora imi apare mirosul, va rog ajutati-ma cu un sfat, multumesc anticipat!!!
0
20-03-2011, ora 19:01
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
mergi la un medic pentru boli de piele(dermatolog) sa iti faca un test
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •