miros exagerat de metal in gura

24-08-2015
ginacoman5
Nu este medic/terapeut
ginacoman5
buna ziua,
de ceva vreme, o luna, am pus o lucrare dentara din crom cobalt, dar am un miros exagerat de metal in gura in permanenta, iar gustul este schimbat la orice aliment/lichid. imi puteti spune care este cauza si ce se poate face?
nota:
este a 4 lucrare pe care o schimb, dar pana acum nu am avut aceasta problema.
multumesc,
6 comentarii
0
24-08-2015, ora 19:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Luati vreun medicament sau supliment alimentar ?
0
25-08-2015, ora 09:51
ginacoman5
Nu este medic/terapeut
ginacoman5
nu iau doar am schimbat lucrarea dentara.
0
25-08-2015, ora 12:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Probabil este o alergie de la continutul metalic al lucrarii. Eu am avut asa ceva de la o simpla plomba metalica in combinatie cu un supliment alimentar pe care il luam pentru ficat. Sunati la doctorul care v-a pus lucrarea si explicati-i cum stau lucrurile. El trebuie sa aiba experienta cu asa ceva.
0
25-08-2015, ora 13:11
ginacoman5
Nu este medic/terapeut
ginacoman5
Multumesc, sunt alergica la nichel. am facut deja programare la stomatolog.
o zi buna
0
25-08-2015, ora 17:56
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
Stomatologie, Bucuresti
Prof. Dr. Giuseppe Scandale
In cazul alergiilor apre o alta simptomatologie, iar parerea mea personala este ca lucrarea nu este adaptata corespunzator.
0
26-08-2015, ora 08:54
ginacoman5
Nu este medic/terapeut
ginacoman5
Buna ziua dl.Prof.Dr. Giuseppe Scandale,

Va multumesc pentru raspuns, as mai avea o intrebare de clarificare: puteti sa imi spuneti daca crom cobalt isi schimba culoarea in negru? La perioada de proba, cand a scos lucrarea mirosea groaznic de putred si culoarea lucrarii pe interior era negru. Am intrebat, dar raspunsul a fost ca este normal.
va multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul