miraculos pt astm

20-05-2011
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
as dori sa spun ca sufar de un astm alergic de un an si am schimbat f multe tratamente in acest an deoarece multe nu mi se potriveau, ma sufocam faceam palpitatii f mari de la ventolin, pe care nu-l mai iau din septembrie, luam seretide 50/252 si aerius seara deoarece sunt f alergica la umezeala, nu pot sta in abur iar daca afara ploua, faceam niste crize urate de astm, am urmat o cura in ianuarie cu 240 oua PREPELITA, si dupa 3 saptamani am inceput sa vad rezultate.Nu ma mai inadusesc, nu mai am nici o problema la umezeala, rar cand am luat cate un aerius, si m-am simtit f bine, Nu am mai simtit nevoia sa ma dau nici cu ventolin si nici cu seretide dar totusi seretidul il iau o data pe zi.recomand din suflet aceste oua de prepelita.Multa sanatate
4 comentarii
1
20-05-2011, ora 18:10
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Cred ca cel mai bun lucru, acum, dupa ce ai testat metoda, ar fi sa ne dai mai multe amanunte; cum se iau, la ce alte boli mai ajuta, etc.. Multumim si multa sanatate.
0
20-05-2011, ora 22:24
amedeea
Nu este medic/terapeut
amedeea
pentru oricine doreste sa incerce ouale de prepelita, reteta pe care am urmat-o este urmatoarea:in primul rand sunt de preferat ouale proaspete de la un crescator de prepelite dar cine nu cunoaste o asemenea persoana le poate gasi si pe net la diferiti crescatori.in prima zi am luat 3 oua, in a doua zi 4 oua, in a treia zi 5 oua si pana la sfarsitul curei, 5 oua pe zi.Se iau dimineata pe stomacul gol, , apoi doua ore nu mananci nimic.nu se bea cafea sau alcool pe parcursul acestei cure, (faceti acest efort, merita)Garantez ca nu ve-ti avea probleme cu stomacul in timpul curei, eu de obicei am arsuri mari dar atunci nu am avut nimic.Outele sunt mici, le pui in blender cu o lingurita de miere si doua linguri de lapte, le mixezi si le pui intr-o canita.Le bei si mesteci apoi o bucatica de coaja de lamaie.Eu nu am crezut ca pot fi atat de bune pt plaman, nu am mai avut nici palpitatii si nici probleme cu inima sau tensiunea.Ba chiar si baietelului meu de 5 ani i-am facut o cura cu 60 oua, 3 pe zi, amestecate in nesquiq.dupa 2 ani de spitalizari si pneumonii, am uitat ce-i aia raceala.Va doresc succes si dak aveti nelamuriri astept intrebari
0
21-05-2011, ora 00:22
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc ptr raspuns. Auzisem de reteta dar nu am avut ocazia sa vorbesc cu cineva care chiar a folosit-o. M-ai convins, am sa incerc si eu poate scap de problemele digestive care alopat vad ca doar se amelioreaza ( ulcer si colecist cudat, rasucit, lenes )
Multa sanatate.
0
05-06-2014, ora 14:24
alinagabrielam
Nu este medic/terapeut
alinagabrielam
Amedeea poti sa-mi spui cat timp dureaza reteta cu oua de prepelita la copil? Am si eu un baietel de 5 ani care face tratament cu singulair si seretide, pentru ca tuseste destul de mult cand raceste si m-ar tenta si pe mine reteta cu oua de prepelita. Cura aceasta se poate face in paralel cu tatamentul medicamentos?
Armina tu ai mai incercat reteta? Ai avut rezultate?
Astept cu interes raspunsul vostru.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Inhalatorul inteligent pentru astmatici
  • Consumul de paracetamol în timpul sarcinii crește riscul copilului de a dezvolta astm
  • Un dispozitiv care ar putea preîntâmpina atacurile de astm
  • Suplimentele de Omega-3 în timpul sarcinii ar putea reduce riscul de astm la copii
  • Copiii care suferă de astm sunt predispuși la obezitate
  • Deficitul matern de vitamina E și riscul de astm la copil
  •