mi se blocheaza maxilarul si nu pot deschide gura..

28-03-2008
ancam
Nu este medic/terapeut
ancam
am 21 de ani si de ceva vreme incoace am observat ca dimineata cand ma trezesc nu m pot spala p dinti, efectiv nu pot deschide gura!!!nu pot manca si de vorbit abia reusesc.pur si simplu mi se blocheaza si daca fortez simt o durere ciudata si unn scrasnit, si cand inchid iar, e la fel!!mai nou mi se intampla si in timpul zilei, nu pot manca, ma fac de ras la restaurant ca nu pot deschide gura, unii rad, dar eu sunt disperata..iau vitamine intruna, centrum, dar nicio imbunatatire..ce sa fac?de la ce poate fi???
4 comentarii
0
29-03-2008, ora 00:00
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Acum am citit postarea asta. Eu am un prieten care a patit ceva asemanator ca tine. Dupa atacuri de panica repetate nu a mai putut manca, deoarece avea senzatia de nod in gat. A slabit f mult, mergea prin casa sprijinit de pereti, inghitea doar sucuri, vitamine si niste prafuri cu proteine. A apelat la ajutor psihiatric si situatia s-a ameliorat, adica si-a revenit. Din pacate a avut o recadere insa nu la fel de puternica. Ceea ce este f important, e ca este o persoana optimista si continua vizitele la doctor.
Chiar eu insumi intr-o perioada in care eram depresiva nu am putut manca. Am slabit atunci, intr-o luna 10 kg.
Apeleaza la psihiatru si nu dispera, vitaminela nu rezolva problema, decat ajuta putin.
Succes!
0
29-03-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
E posibil sa ai o cadere de calciu.Poti incerca niste calciu si D3. Aceasta manifestare apare si in bruxism, citeste despre aceasta boala in Sfatul medicului.
0
29-03-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
E posibil sa ai o cadere de calciu.Poti incerca niste calciu si D3. Aceasta manifestare apare si in bruxism, citeste despre aceasta boala in Sfatul medicului.
0
11-04-2008, ora 00:00
marinasmarinela
Nu este medic/terapeut
marinasmarinela
Mi s-a intimplat si mie ceva asemanator si a durat cam 2 ani.Dimineata abia daca puteam deschide gura, iar mai tirziu, in cursul zilei reuseam dar imi trosnea mereu.Mincatul era un chin.Nu cred ca este din cauza lipsei de calciu pentru ca eu niciodata n-am avut lipsa de calciu.Nu am fost la doctor, mi-a trecut in timp(2 ani).Cred ca e bine totusi sa mergi la medic, poate ca la tine este altceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.