mi sa recomandat un tratament cu nebilet

28-09-2009
barar
Nu este medic/terapeut
barar
in urma unei monitorizari holter am fost diagnosticata cu extrasistole ventriculare lown gradul1.Am 49 de ani si am intrat in perioada de menopauza de fapt de aproape 2 ani ciclul imi vine sporadic... la 4 sau mai multe luni o data...mi sa recomandat tratamentul cu nebilet ptr ca am facut in aceasta perioada si tensiune arteriala, o tensiune propriu zis oscilanta pe care eu initial o tratam cu un extraveral sau un calmepam situatie care se remedia urgent. Acum folosesc nebiletul deoarece doctorul cardiolog mi la recomandat cu deosebita incredere situatie care pe mine ma cam deranjeaza.Citind prospectul nebiletului am vazut ca acest medicament are efecte deosebite in special in cazul persoanelor mai in varsta... 60chiar 70 de ani... vreau sa va intreb daca fumatul in timpul tratamentului cu nebilet are o influenta asupra acestui medicament si eventual asupra unor reactii adverse in corpul meu...sau daca in timpul tratamentului cu nebilet pot sa folosesc si un calmant de genul calmepan...Ceeace ma speriat cel mai tare la acest nebilet care nu-mi este foarte la indemana mai ales ca am si niste simtome ciudate cand il iau dureri de cap, o senzatie ca de usturime in gat in gura, este faptul ca am citit intr-un prospect ca intreruperea lui brusca poate prova chiar moartea..oare este adevarat?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.