mi s-a umflat partea stanga

30-06-2012
emiliutzZza
Nu este medic/terapeut
emiliutzZza
Buna ziua, de cateva zile a inceput sa ma doara o masea de sus partea stanga. La inceput era o durere acceptabila si nu am bagat-o in seama. Acum 3 zile m-am trezit cu o durere groaznica in gat si toata partea stanga umflata. Am inceput sa iau ampicilina de 500 de 3 ori pe zi si ibuprofen. Nu mi s-a retras nici umflatura si nici durerea nu m-a lasat. Inca parca se inrautateste. Nu mai pot nici gura sa o deschid..Abia mananc cu lingurita, iar in partea stanga a gatului la palpare se simte ca si cum ar fi imflamate amigdalele. Sa continui cu acest tratament sau sau sa trec pe augumentin? Mie frica sa nu fac ceva complicatii. Va rog ajutati-ma cu un sfat. Multumesc
1 comentarii
0
11-07-2012, ora 14:13
stomatologie.moderna
Identitate neconfirmată
stomatologie.moderna
Este o greseala sa luati tratament dupa ureche. este posibil ca de la o masea cariata sa fi facut o infectie, colectie de puroi la radacina unui dinte care trebuie evacuata. Mergeti de urgenta la un medic!!!
In astfel de cazuri daca se trage de la o masea cariata, a-ti facut o pulpita (inflamatie a nervului). trebuie deschisa maseaua si lasate libere canalele pentru a evacua puroiul. Faceti intai o radiografie si mergeti la un medic sa vada exact despre ce este vorba
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul