mi-e frica!!!!pot suprapune un tratament?

21-05-2007
adryy_bac2007
Nu este medic/terapeut
adryy_bac2007
buna ziua.Am 23 de ani si sunt casatorita.De 9 zile fac un tratament cu asentra-1/2seara(25mg) si 2*1/zi ansilan(10mg) pt o nevroza..sau depresie usoara, mi-a zis medicul neurolog.As dori sa stiu, in conditiile in care am fost, ieri, la un dermatolog, si m-a diagnosticat cu eczematide, daca este permis sa urmez concomitent urmatorul tratament:aerius 2*1/zi tp de 10 zile si travocort-unguent 2*1/zi tp de14 zile.Ce parere aveti?
Sa astept acum terminarea tratamentului indicat de neurolog si pe urma sa incep cu cel de la dermatologie?Ma tem ca aceasta pata, eczematida pe care o am pe picior sa nu se extinda intre timp(timp in care fac tratamentul neuro).
Va rog spuneti-mi parerea dvs.Va multumesc.Multa sanatate va doresc!
3 comentarii
0
22-05-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Daca depresia este usoara incearca mai intii remedii naturale : alergare (sport), concentrare (pe flacara unei luminari), auto-sugestie (pag.195 din cartea lui Pavel Corut Catre culmile succesului - Formula fericirii), foloseste intens produse apicole (polen, pastura, laptisor de matca) si foloseste cu incredere vitaminele B = au actiune directa asupra psihicului (vit.B1 = vitamina bunei dispozitii) si asupra pielii (vit.B5, B8, etc). Daca nu este suficient adauga o cura interna de dezintoxicare combinata cu una anti-stress (utilizarea pastilei nesimtirii, etc).
0
22-05-2007, ora 00:00
adryy_bac2007
Nu este medic/terapeut
adryy_bac2007
vreau sa stiu insa daca pot incepe acum tatamentul indicat de medicul dermatolog.Cu depresia sunt acum ok.va rog.astept raspuns.Nu mai suport eczematida asta.Multumesc
0
01-05-2008, ora 00:00
ginarobu
Nu este medic/terapeut
ginarobu
pt. eczema de pe picior aerius 1/zi si Diprogenta crema-mie mi-a trecut dar dupa terminarea tratamentului a aparut din nou
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.