mi-au apărut pe lângă calotă penisului nişte vegetaţii veneriene

19-01-2014
djandrey
Nu este medic/terapeut
djandrey
Am urcat aici nişte poze https://www.dropbox.com/sh/kbjstttadvnf96f/4e4N0ivvCQ

Sunt ceea ce am zis în subiect? Adică vegetaţii veneriene? Nu mă deranjează, nu mă dor, dar evident că aş vrea un răspuns înainte să consult un medic dermatolog.

Au apărut săptămâna asta în urma unui contact sexual neprotejat.. Èšin minte că în decembrie am luat ceva antibiotic, augmentin mai exact. Cineva zicea că i-au apărut ceva de genul în urma urinării după tratament cu antibiotic. Totuşi cred că la mine nu are legătură cu medicamentele ci cu contactul sexual. Aş dori un răspuns dacă se poate...
1 comentarii
0
20-01-2014, ora 14:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De ce nu sunteti voi cuminti sa asteptati sa va gasiti o fata buna cu care sa va casatoriti si sa va intemeiati o familie ?

Posibil ca ceea ce ai si fie negi / papiloame ale virusului HPV care poate da cancer de col uterin la femei si cancer in gat.
Trebuie sa mergi la dermatolog sa ti le arda. Pot aparea periodic in functie de starea sistemului tau imunitar si vei ramane purtatot de virus toata viata.
Adica si la fata urmatoare careia i-l vei da, ii vor iesi veruci mai devreme sau mai tarziu.

Urmareste acest film integral despre virusul HPV si modalitatile de contaminare.
-*

Virusul HPV se ia chiar daca folosesti prezervativ.

Mergi cat mai curand la doctor si rezolva problema sa nu se inmulteasca condiloamele.

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: