mi-a venit ciclul menstrual 2 zile

03-02-2009
alesb
Nu este medic/terapeut
alesb
Buna ziua! am si eu o nelamurire! in data de 26.01. mi-a venit ciclul(seara pe la ora21). in data de 27.01.mi-a venit normal si in 28.01 mi-a venit pana in jurul orei 15. vreau sa mentionez ca iau anticonceptionale de 6 luni ( miligest- la recomandarea medicului). in ultimile 2 luni ciclul mi-a venit abundent in primele 2 zile si in celelalte 2 intre normal si putin.vreau sa stiu daca e motiv de ingrijorare. astept rasunsul unui doctor! va multumesc pentru timpul acordat.
2 comentarii
0
04-02-2009, ora 17:42
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este normal. Este de asteptat ca acest lucru sa se mai intample si in viitor, deoarece, cu timpul, anticonceptionalele au tendinta de a scurta atat numarul de zile cat si cantitatea de flux menstrual.
0
01-07-2009, ora 16:59
ramonikaalexa
Nu este medic/terapeut
ramonikaalexa
buna ziua. am nascut de 8 luni iar dupa 4 luni de la nastere am luat karissa dar am avut pe toata perioada lor dereglari ale menstruatiei, iar la vizita la dr de acum doua saptamani mi s-a recomandat miligest, e prima folie sant la a 5 pastiluta, ce parere aveti despre ele, care sant mai bune, mentionez si ca mi s-a gasit o rana pe col care supureaza si e infectata si mi s-a dat flamexin pe perioada menstruatiei si macmiror pastile si ovule iar la asta se mai adauga o intrebare, daca am avut contact sexual la al 3 ovul si la a 2 anticonceptionala e posibil sa raman insarcinata. va rog un raspuns daca se poate si de la dl doctor. multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul