mi-a aparut ceva in zona genitala... | Forumul Medical ROmedic

mi-a aparut ceva in zona genitala...

27-08-2010
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
Vroiam sa mentionez ca zona aparitiei este la intrarea in vagin...si este asemanatoare unei alunite (culoarea este maronie, dupa cum am mai spus).
Multumesc...sper sa si primesc un raspuns.
8 comentarii
0
27-08-2010, ora 03:45
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
mergi repede la un consult.
or fi negi genitali adica hpv.contagios.
0
27-08-2010, ora 12:22
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
da, la asta m-am gandit si eu...dar nu cred ca ar putea fi.nu stiu ce sa spun...voi merge.sper sa fie altceva...mutumesc oricum.
0
27-08-2010, ora 14:04
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
as fi vrut sa aflu cam care este evolutia acestui virus...singurele "umflaturi" vizibile sunt cele de langa intrarea vaginala...ar putea fi si altele? se pot raspandi in scurt timp? le am asa de o perioada de 2 luni cum am spus.si au aceeasi forma, culoare..nu s-au raspandit..
imi este foarte mare teama de medici, nu am suferit nicio interventie chirurgicala pana la varsta asta, nici internata nu am fost...si cand ma gandesc si la situatia actuala a sistemului sanitar...inclusiv a personalului, ma ingrozesc.sunt foarte, foarte precare.nici nu stiu unde m-as putea duce pentru un asemenea consult...am vazut imagini cu persoane care aveau aceasta problema si am ramas socata.nu vreau sa se ajunga in asemnea stadiu...se poate trata si naturist, ce se poate administra ?
inca ceva.stiti daca se pot posta si fotografiipe forum/site.daca da, care este procedura ?
sper sa mai aflu ceva noutati...multumesc!
0
27-08-2010, ora 23:52
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
poate afli ceva de la actualul/fostul partener.probabil ca are si el.
mergi la o clinica privata /ginecologie , cere analize si vezi cum se trateaza. negii cred ca se pot opera/exciza dar virusulnu va disparea definitiv din organism.asa cred... adica intra intr-un fel de hibernare si nr de virusi scade dar nu dispare. cred ca un timp vei fi contagioasa.

oricum, daca sunt negi /hpv , nu amana controlul si medicatia pt ca vor fi din ce in ce mai multi.

ps. nu sunt medic dar din curiozitate am mai citit despre hpv pe net.
0
28-08-2010, ora 10:14
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
da...actualul nu exista...iar cu fostul nu mai tin legatura.nu asta era ideea.
si eu tot de pe net m-am documentat:am citit fel si fel de povesti:erau persoane care in 2 sapt aveau foarte multi, in cazul meu sunt doar 2 si cred ca sunt de 2 luni, cu aceeasi forma si dimensiune.
ma gandesc ca poate anticorpii sunt cei datorita carora evolutia lor e mai mult stagnanta.
stiu ca trebuie sa merg la medic.vreau sa merg in Bucuresti, sunt si la facultate acolo..etc.
problema cea mare, consider eu...este ca nu pot vorbi cu parintii despre asta, iar loc de munca inca nu am.
nu stiu ce voi face...sper sa fie bine intr-un final.
am inteles, ca unii la asemenea dimensiune dispar de la sine, sau dispar pe cale medicamentoasa.(unguenti, creme).nu stiu exact.
oricum, merci inca o data.
0
30-08-2010, ora 05:26
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
cu placere!..

nu trebuie sa spui parintilor exact ce ai , zi si tu ca trebuie sa faci un control de rutina , anual (ca asa e normal pt oricine) ca sa iti dea bani de consultatie si mergi la ginecolog. dar , studenta fiind , poate ai gratuitate
nu e cazul sa te rusinezi , doctorii vad multe.oricum trateaza-te inainte de a avea alta relatie, ca sa nu se propage boala si la altii. nu cred ca o crema e suficient , probabil ti se vor da si niste pastile.
0
30-08-2010, ora 12:25
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
Da, asa este...dar nu este atat de usor precum.zici tu. Nu cunosti care este situatie, mai multe amanunte nu pot sa dau..
Voi vedea ce voi face.Merci oricum.
0
02-09-2010, ora 19:32
MissyG
Nu este medic/terapeut
MissyG
Buna..din nou.
Am incercat ceva naturist.pentru aparitia acelor "negi".otetul de mere si din cate observ...chiar a mers..au disparut.Nu stiu cum.dar ma bucur.
Oricum voi merge sa fac si un consult, sa scap de banuieli si toate cele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •