metroragie cu anexita cronica pe partea stanga

20-04-2008
ramela
Nu este medic/terapeut
ramela
in ultima luna am avut menstruatie din doua in doua saptamani dar ultima data m-a tinut mai mult de 5 zile cat ma tinea de obicei.la control mi sa spus ca am metroragie cu anexita cronica pe partea stanga, uterul este mic si mi sau dat injectii pt oprirea sangerarii si duphaston timp de 3 luni.de la aceste pastile ce reactii adverse pot aper in afara de cele mentionate in prospect? cam ce ar trebui sa fac pt a scapa de aceasta anexita?
va multumesc!
4 comentarii
0
22-04-2008, ora 00:00
catalina1
Nu este medic/terapeut
catalina1
eu inca fac tratament pentru asta, sufar de la inceputul anului, in prezent dupa nenumarate tratamente am inceput pe cale naturista cu tinctura din seminte de tuia si ceaiuri, nu vad deocamdata nici o ameliorare dar este a 2 a zi de tratament.sanatate multa
0
21-07-2008, ora 00:00
bumbloombee
Nu este medic/terapeut
bumbloombee
Si eu am acceiasi problema ca si ramela insa sunt undeva unde nu am acces la niciun fel de cabinet ginecologic.nu vorbesc nici limba si imi e frica sa ma dau pe mana unui doctor strain.ce tratament ar trebui sa fac?cu ceaiuri?
0
08-08-2008, ora 00:00
mikys
Nu este medic/terapeut
mikys
ramela draga, acelas diagnostic l-am primit si eu, am luat duphaston, apoi am continuat cu anticonceptionale jeanine.pentru anexita mi-am facut polidin.asa am scapat de dureri...
0
09-08-2008, ora 00:00
ramela
Nu este medic/terapeut
ramela
am facut si fac in continuare tratament cu duphaston deocamdata e bine dar nu reusesc sa ramn gravida
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Metroragia - sângerarile vaginale anormale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •