metastaze multiple la ficat

91 comentarii 1 2 3 4
0
09-07-2012, ora 21:34
Biri
Nu este medic/terapeut
Biri
Buna seara pisicalori,
Am intrat pe acest forum si mi-am facut cont, motivul fiind propriia-mi disperare legata de grava boala pe care o am si cu speranta ca voi gasi ceva care sa ma ajute... in schimb am descoperit cu groaza ca oamenii confruntati cu tragedii similare celei pe care o port eu, dar ei confruntandu-se indirect, vorbesc atat de dur, fara menajamente. Imi pare sincer rau pentru pierderea suferita de tine pisicalori, dar te-ai gandit ca pe acest forum pot intra si oamenii care sunt intr-adevar bolnavi, nu doar cei apropiati lor? Cine sufera oare mai mult, cel bolnav, sau ruda sa? Eu cred ca necazul nostru nu trebuie sa ne transforme in oameni fara suflet, duri, ci sa ne ajute sa ii intelegem pe cei suferinzi, sa le dam speranta, sa nu le taiem aripile. Am cautat ajutor pe acest forum, dar nu am gasit altceva decat ca nu are rost sa lupt, ca oricum mor! Eu nu gandesc asa, inca mai sper ca Dumnezeu face minuni, inca mai cred ca tratamentele clasice, dar si cele naturiste imi pot prelungi viata, pe care vreau sa o traiesc cu speranta, nu cu frica in suflet! Am cautat optimism si sfaturi pentru cancerul meu colorectal metastazat si am constatat ca noua, celor bolnavi, ni se pune cruce inainte de a inchide ochii! Oameni buni, iertati-mi tonul acid, dar ganditi-va, va rog mult, ca si noi "muribunzii" cautam informatii pe internet. Cu dragoste si speranta de viata (eu iau Nicolit si Vidatox - si voiam sa va intreb ce parere aveti despre aceste adjuvante, daca ati auzit de ele), Biri

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.
91 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.