mersul pe varfuri.

07-02-2012
danyelateodora@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
danyelateodora@yahoo.com
buna seara!am o fetita de 11 luni si jumatate care merge pe varfuri, pune si talpa pe podea, dar in general merge pe varfuri, mai ales cand se grabeste. Nu a inceput sa mearga singura, ci doar tinuta de manute. Care poate fi cauza si ce remedii ar fi? Va multumesc!
4 comentarii
0
08-02-2012, ora 19:23
magdutza1979
Nu este medic/terapeut
magdutza1979
poti merge la un control cu fetita sa fi mai sigura, dar eu iti spun ca am un baielel de 5 ani si 9 luni si el merge la fel tot timpul pe drum ai spun pune toata talpa jos,.pune toata talpa jos...de multe ori pana ai intra in reflex si usor usor vad ca si revine.De mic a mers asa nu chiar de la inceput dar am stat cu gura pe el de cate ori l am vazut mergand asa
.sanatate
0
09-02-2012, ora 10:23
danyelateodora@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
danyelateodora@yahoo.com
multumesc pentru raspuns. si ea une talpa jos.dar cand are chef. la ce varsta a plecat in picioare si cum a plecat pe varfuri?
0
09-02-2012, ora 18:38
diana alessia
Nu este medic/terapeut
diana alessia
majoritatea copiilor incep a merge mai intai pe varfuri, nu cred ca este vreo problema.
sanatate si crestere usoara !
0
10-02-2012, ora 19:44
danyelateodora@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
danyelateodora@yahoo.com
multumim!~
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: