menstruatie sau sangerare peste sarcina

17-03-2015
Ingrid29
Nu este medic/terapeut
Ingrid29
Buna ziua, mi-a venit luna trecuta menstruatia pe 11feb. Totul normal si frumos, dar dupa am luat antibiotic Ciprinol datorita unei infectii urinare si din aceasta pricina(cred) mi s-a dezvoltat o Candida.Luna asta menstruatia trebuia sa-mi vina pe 11martie insa nu a aparut dar aveam sanii tensionati, acee si am avut intarziere 4-5zile dar pana sa apara am facut un test 3-4zi de intarziere si a iesit negativ, am mai dat si intr-o gripa cumplita, cu temp de 39°, frisoare etc si am inghitit de-a pastile intr-una(nu cred ca are legatura) mi-a aparut menstruat numai ca fara dureri de burta, si mai putin cantitativ adica prima zi a fost cum a fost am zis ca e normal dar azi, a2a zi in mod normal era ff cantitativa dar din contra si in a 3a zi aveam doar dupa ce urinam si cand stergeam se vedea o oarecare cantitate dar nu mare si tot in ceasi zi mi-am facut un alt test care a iesit negativ.Mentionez ca sangele a fost rosu-rosu un pic mai inchis si unele cheaguri.Am stari de somnolenta (spun ca poate si de la raceala inca nu am scapat de ea) dureri dupa cap, ameteli, constipatie, dureri de ovare cand expir.Mentionez ca am avut contact neprotejat pe 14feb. 1 si 3 martie.Astept o parere de la voi.Va rog.Voi fi mamica sau nu?
1 comentarii
0
19-03-2015, ora 17:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nici nu se recomanda sa fiti mamica imediat dupa ce ati ingurgitat o asemenea cantitate de medicamente. Va trebuie o perioada de detoxifiere de cel putin cateva luni.

Nu sunteti insarcinata. Sunt dereglari hormonala provocate de cocktailul de medicamente. Testul e negativ.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Menstruația peste sarcină
  • Poți avea ciclu menstrual în timpul sarcinii?
  •