menstruatie intarziata dupa primul blister

02-12-2011
felymar
Nu este medic/terapeut
felymar
Buna seara. sunt ingrijorata...am terminat primult blister de diane-35 si nu mi-a venit menstruatia. Le-am luat in fiecare seara cam la aceeasi ora, in primele 7 zile am folosit o alta metoda de contraceptie(chiar daca in prospect scrie ca protentia e din prima zi de administrare) cu toate astea menstruatia intarzie.viata mea sexuala e mai activa de cand am inceput blisterul, poate fii asta o cauza a intarzierii? de 4 zile am terminat blisterul...luni ar trebui sa incep altul. ce sa fac? sa mai incep? multumesc
4 comentarii
0
02-12-2011, ora 08:43
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Da. NU iti fa griji daca ti-ai administrat corect contraceptivul. Sub tratament contraceptiv poate aparea amenoree, continua sa iei dupa cum ti s-a recomandat si vei vedea luna viitoare ce se intampla.
0
02-12-2011, ora 09:16
felymar
Nu este medic/terapeut
felymar
multumesc pt sfaturi.sper numai sa nu fiu insarcinata, eu zic ca nu am cum...ca ar trebui sa mai am si alte simtome inafara de intarziere, nu? ar fi bine sa fac un test de sarcina inainte sa incep urmatorul bister?
0
02-12-2011, ora 15:33
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Poti sa faci testul, nu e scump si e simplu de facut. Sunt sigur insa ca va fi negativ. Pt linistea ta, fa-l!
0
02-12-2011, ora 20:24
felymar
Nu este medic/terapeut
felymar
multumesc mult pentru tot...m-au linistit sfarturile dumneavoastra dar mi-a venit mentruatia...m-am linistit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: