menstruatie in timpul administrarii anticonceptionalelor

30-11-2007
leonarddobre
Nu este medic/terapeut
leonarddobre
Iau anticonceptionale Yasmine si sunt la sfarsitul foliei a 3 a.
Am uitat sa iau a opta pilula si am luat-o impreuna cu cea dea noua, am luat doua pilule deodata, cf. prospectului.Problema este ca a doua zi mi-a venit menstruatia care dureaza de 8 zile si destul de abundenta.
Ce ma sfatuiti sa fac? incetez administrarea pilulelor sau nu? Este normal avand in vedereca am uitat o pilula? MULTUMESC!
4 comentarii
0
02-12-2007, ora 00:00
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
Si eu folosesc aceleasi anticonceptionale si la fel ca tine am uitat si leam luat pe urma pe amundoau dar nu am avut nimic mia venit la data la care trebuia
0
05-12-2007, ora 00:00
horica
Nu este medic/terapeut
horica
eu zic ca nu este normal.stiu ca in cazul unui mic supradozaj cu contraceptive este posibil sa apara o sangerare..dar nush daca este bine sa fie atat de multa...
0
19-12-2007, ora 00:00
anamaria26
Nu este medic/terapeut
anamaria26
iau pil Yasmin si sunt la cea dea 2 folie problema e ca la pastila a 13 de pe folie am inceput sa apara o mica singerare am terminat folia si acea singerare continua (nu am uitat nikio pastila, nu am vomat )nu inteleg de ce continua aceasta singerare ??????????????
ce fac mai iau pilule si luna urmatoare ? am nevoie de ajuotorul vostru.
E normal sa am aceasta sangerare in timpul administrari pilulelor desi au fost administrate corect.MULTUMESC
0
19-12-2007, ora 00:00
horica
Nu este medic/terapeut
horica
o mica sangerare e normala dar daca te-a tinut atat timp, eu te sfatuiesc sa renunti la ele si sa mergi la un ginecolog care iti poate prescrie altele, corpului tau poate nu-i plac acele contraceptive, incearca altele care ti se potrivesc mai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Menstruațiile abundente ar putea fi cauzate de nivelul scăzut al unor proteine specifice
  • Cupa menstruală
  •