menstruatie dupa postinor

16-03-2008
Maghdad
Nu este medic/terapeut
Maghdad
Buna ziua! Raspundeti-mi va rog si mie la urmatoarea intrebare: daca ovulatia s-a produs si s-a luat Postinor, iar sarcina nu e, sangerarea care va aparea, IN PRINCIPIU, trebuie sa dureze cam tot atatea zile cat o menstruatie normala (nu mai putine zile, in orice caz)?

Multumesc celor ce raspund!
4 comentarii
0
18-03-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
De regulă durează mai puţin.
0
29-06-2012, ora 11:26
carmen alisa
Nu este medic/terapeut
carmen alisa
buna ziua!am luat postinor acum o saptamana, pe 21 iunie si menstruatie mi-a aparut pe 27 iunie seara, dar o menstruatie de culoare putin maro apoi rosie dar foarte redusa.Vreau sa mentionez ca ciclul trebuia sa.mi vina pe 5 iulie.Nu stiu ce sa ma fac.Sunt insarcinata? O fi asta falsa menstruatie, adica sangerearea dupa postinor(ma gandesc intr-un fel ca nu ar putea fi k a trecut o sapatamana).Va rog ajutati.ma ca nu stiu de ce am ciclul redus sau daca o fi falsa menstruatie. sau in cel mai rau caz sa nu fie vreo sarcina.am citi pe internet sa nu fie vorba de extrauterina:((.
0
29-06-2012, ora 11:33
carmen alisa
Nu este medic/terapeut
carmen alisa
am nevoie de un raspuns domnul doctor Dragomir!va rog ajutati.ma!
0
03-07-2012, ora 01:18
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
daca ti-a venit nu e problema, s-a produs o dereglarein organism daca vei citi postarile domnului doctor dragomir vei vedea ca el nu recomanda acest postinor si nici nu are o parere fb despre acest medicament. am luat si eu in urma cu 4 ani postinor de 2 ori si asa mi s-a intamplat si mie, ciclu f redus insa nu am ramas insarcinata. de atunci m am invatat minte si folosesc ac.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •