menstruatie dupa avort

11-05-2015
iulia17
Nu este medic/terapeut
iulia17
Buna ziua, am o intrebare la dv:am facut avort acum 12 zile la o sarcina de 3 sapt.totul a decurs normal sangerari usoare numai ca de acum 2 zile am sangerari si dureri ca la menstruatie.e normal?e posibil sa.mi fi venit menstruatia sau sunt complicatii?astept raspuns
3 comentarii
0
12-05-2015, ora 08:06
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Menstruatia poate veni intre 4 si 6 saptamani de la intreruperea de sarcina. Este necesar sa mergeti la un medic ginecolog pentru un examen clinic.

O zi placuta!
0
13-05-2015, ora 17:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
In timpul unui avort corpul copilului este rupt in bucati, degete, manute, picioruse, organe interne etc. Se scot bucatile si se aseaza pe o masa alaturata dupa care se incearca sa se refaca acel copilas astfel incat sa nu ii lipseasca vreo particica. Daca vreo particica din copilas sau din placenta ramane in uterul mamei poate cauza infectii, sangerari mai tarziu.

Data viitoare cand lasati sotul sa nu foloseasca prezervativ, in loc sa dati copilul la sfartecat, mai bine il dati unui centru unde se primesc copii definitiv sau pe o perioada pe care mama o doreste, fara sa le fie luat copilul. Ex: la parintele Tanase de la Valea Plopului. Puteti sa mergeti si dv. acolo cu copilul.

Sufar extrem cand vad astfel de postari pe forum.

Parintii mei au facut 5 avorturi, bunica + bunicul 22, am avut 3 medici ginecologi in familie care au facut avorturi. Eu acum am 37 de ani si am 4 boli cronice. Sufar, dau bani pe medicamente, pe doctori, analize, tratez aceste boli cronice ca suferinta sa fie atenuata si nu inteleg de ce.
0
29-01-2016, ora 20:12
Victoria belea
Nu este medic/terapeut
Victoria belea
Buna! Am facut un avort medicamentos, la spital bineînţeles, il făcusem pentru ca am rămas însărcinată pe perioada cand urmam un tratament cu roaccutane. Ideea este ca au trecut 5 saptamâni si nu mi a venit menstruaţia, am facut 4 teste de sarcina diferite si toate imi arată ca nu sunt însărcinată. Sunt speriata puţin. Ce trebuie sa fac?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul